Author Topic: PS3 internet connection problem  (Read 18486 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ducatony

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 356
  • PSN - ducatony
PS3 internet connection problem
« on: August 08, 2008, 14:20:24 »
Dakle prešo sam na bnet. A pošto je to kablovski internet, dobiješ kablovski modem. Dosta sam se pomučio dok nisam natjero svoj dsl ruter da radi kao obični ruter, tj, da modem uštekam u ruter i onda komp u ruter i da imam internet, a ne da moram drito u modem uključivat komp jer onda neću imat internet ni na čemu drugome pošto modem ima 1 izlaz. I to sam uspio. Međutim, ne uspjevam se nikako spojiti na internet sa ps3-om. Dobijem IP, ali ne i internet. Iako je ps3 kao i laptop uključen u ruter, a ruter u kablovski modem, ps3 nema internet konekcije a laptop ima. Ne znam kaj više da radim sa settingsima. Ruter je siemens gigaset se515. Nemoguće je da komp ima internet a ps3 nema. Nije do rutera nit do kabl. modema. Nešto je do postavki na ps3 ili na ruteru. Molim pomoć.

P.S. Portovina ruteru za PSN su otvoreni. Nema promjene.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: PS3 internet connection problem
« Reply #1 on: August 08, 2008, 14:25:46 »
A onaj wep broj?

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: PS3 internet connection problem
« Reply #2 on: August 08, 2008, 14:27:08 »
Pokusaj dodijeliti konzoli fiksnu IP adresu, pa ju staviti na routeru u DMZ zonu i tako onda ici na kablovski modem. Ako to nece raditi, fino nazovi u bNet i pitaj tamo tehnicku podrsku - sasvim sam siguran da nisi jedini s takvim problemom.

Offline ducatony

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 356
  • PSN - ducatony
Re: PS3 internet connection problem
« Reply #3 on: August 09, 2008, 10:37:06 »
Evo postavki routera i modema internetskog...



Čak sam napravio na routeru i mac adresu od ps3-a i dodijelio mu ip adresu i nju upisivao tamo i opet ništa. Uvijek uspije akvizicija ip adrese i onda internet connection bude failed. Ovaj DHCP na XCARNetu bi morao biti uključen možda. Ne znam. Ne kužim, fakat.

Koji je default gateway, gornji ili donji, koja je ip adresa, ona koju sam dodijelio ili neka druga, koji je subnet mask, sa 0 na kraju ili sa 255 i koji su dns serveri... Užas...

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: PS3 internet connection problem
« Reply #4 on: April 22, 2010, 23:04:46 »
Danas updateao system na 3.30. Nakon toga se normalno upisao u PSN. Kad sam sljedeći put koristio konzolu, nije se htio upisati u PSN. Zašto. Traži IP adresu, ne uspije, pa kaže: "Attempt to obtain an IP address has timed out" ili tak nešt...

Pomoć?

Vidim da nitko drugi nije dobio sličan problem. Zašto se to dogodilo? Glupost...
Nisam htio sam dirat u postavke. Nisam siguran u to što radim.
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline Veronesku

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 280
  • PSN-ID: Veronesku
    • IssLand
Re: PS3 internet connection problem
« Reply #5 on: April 22, 2010, 23:28:14 »
Jesi probao ponovo postaviti konekciju, od nule?
IssLand.com

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: PS3 internet connection problem
« Reply #6 on: April 22, 2010, 23:40:14 »
Sony svako toliko mora napraviti kompletan razjeb s nekim updateom... ::)

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: PS3 internet connection problem
« Reply #7 on: April 22, 2010, 23:46:30 »
Jesi probao ponovo postaviti konekciju, od nule?
Ne razumijem na šta misliš...?

Jedino što sam probao je reupalit modem, isključit/isključit kabel i to je to. Nisam dirao ništa u Custom settingsima, samo sam gledao koje opcije postoje.
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline Veronesku

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 280
  • PSN-ID: Veronesku
    • IssLand
Re: PS3 internet connection problem
« Reply #8 on: April 23, 2010, 00:34:22 »
Jel ti plejka ukopčana u router koji inače radi normalno (ako ti je ovaj PC s kojeg pišeš spojen na isti pretpostavljam da radi)?

Odi u network settings i tu odi na Easy pa dalje do kraja. Pa vidi jel radi.
IssLand.com

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: PS3 internet connection problem
« Reply #9 on: April 23, 2010, 01:34:06 »
... pa tako je do sada radio. Na Easy sam i probao ponovno nekoliko puta. Uvijek javi isti problem vezan za IP adresu, što sam gore napisao.

I radi router, da, komp normalno ima konekciju. Jedino mi je došlo sad u glavu, pošto je to prvenstveno modem koji se namjesti da radi kao router, što ako je ovaj vratio svoju funkciju na samo modem pa daje konekciju samo kompu. Iako mi to nema smisli, jer nemoguće da je to sam napravio...
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline Veronesku

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 280
  • PSN-ID: Veronesku
    • IssLand
Re: PS3 internet connection problem
« Reply #10 on: April 23, 2010, 11:15:16 »
Koji router imaš?
IssLand.com

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline Veronesku

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 280
  • PSN-ID: Veronesku
    • IssLand
Re: PS3 internet connection problem
« Reply #12 on: April 23, 2010, 13:30:59 »
Ok. Vidim da ima dva ethernet izlaza. Jel PC spajaš na jedan, a plejku na drugi? Probaj spojiti oboje na oba ulaza pa vidi što se dešava.

Evo ti link na upute za tvoj router: http://www.optima.hr/repository_files/file/18

Po uputama router postavi u "routing" mod (ako već nije u njemu).

Nakon toga pogledaj pod LAN (dok je sve ukopčano i upaljeno) da li vidiš popis klijenata/spojenih uređaja. Tu negdje bi trebala biti opcija za postavljanje fiksnih IP adresa za uređaje, te možda i DMZ mod.
IssLand.com

Offline Veronesku

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 280
  • PSN-ID: Veronesku
    • IssLand
Re: PS3 internet connection problem
« Reply #13 on: April 23, 2010, 13:35:13 »
Google ovo izbacio: Ako želite koristiti oba ethernet priključka na ovom routeru potrebno je:

Spojiti se na web sučelje (adresa je po defaultu 192.168.1.1) i u izborniku "Advanced settings", podizborniku "Port mapping" maknuti kvačicu s postavke "Enable virtual ports on ENET", zatim jednostavno spremite postavke, i možete koristiti oba porta...
IssLand.com

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: PS3 internet connection problem
« Reply #14 on: April 23, 2010, 21:45:52 »
Oke, puno hvala na pomoću. Nemam trenutno vremena da isprobam, ali za vikend.

BTW, ne koristim oba ethernet izlaza, nego samo jedan u koji ukopčavam kabel koji ide u PS3. PC je spojen preko USB-a. (?)

Pitanje 1: da li spajanjem na net uređaj uvijek dobiva neku drugu IP adresu osim ako ne stavim fiksnu?

Pitanje 2: Što je DMZ mod?

Još jednom hvala.
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi