Author Topic: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema  (Read 222433 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #285 on: June 04, 2013, 18:54:39 »
Iritantno ako nemas surround u prostoru ;D ;D

Offline Safety-_-Car

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1756
  • PSN ID: Safety-_-Car
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #286 on: June 04, 2013, 19:03:10 »
BMW M5 ima odličan zvuk u GT5. U cijelom rasponu okretaja. Meni najljepši od svih simova koje sam vozio. Ostali automobili imaju dobar zvuk samo do nekih 3500-4000 okr, a na dalje pa do crvenog se javlja efekt kosilice ili mlinčeka za kavu. Popravit će to Kazo u sedmici. Mora jednostavno.

Offline iced16

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4650
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #287 on: June 04, 2013, 19:09:03 »
Evo neću moć zaspat zbog zvuka


Kao niti uvijek do sada ;D ;D ;D

Fakat dosadni svi sa tim zvukom, nema se na sto prigovarati realno, pa se taj zvuk izvlaci na sve strane.

Eno PC simulacija sa super zvukom, pa neka se to vozi.

Svatko ima svoj prioritete i ja uopce ne kuzim u cemu je problem. Jebateled, ako ti smeta sto Lana Jurcevic ima debele clanke na nogama, nemoj ju pitat da ide s tobom van na cugu. Ako te ne smeta, podaperi se i to je to. Fakat vise dosta naricanja oko svega toga, 15 godina kasnije i uvijek iste primjedbe...

Svaka igra MORA IMATI neku losu stranu, u GT je to zvuk. Na svu srecu, zvuk je dovoljno dobar da radi svoj posao. I to je to. Ako neces Lanu Jurcevic, eno ti Lane Klingor. A ne, ona ima veliku glavu.. I tako unedogled.


Najbolje šutit i igrat 15 godina ko kreten igru bez poboljšanog zvuka. Ili je ipak bolje prigovarat i iznositi primjedbe?
"Racing, competing, it's in my blood. It's part of me, it's part of my life; I have been doing it all my life and it stands out above everything else."

Ayrton Senna

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #288 on: June 04, 2013, 19:26:57 »
Najbolje šutit i igrat 15 godina ko kreten igru bez poboljšanog zvuka. Ili je ipak bolje prigovarat i iznositi primjedbe?

Ajmo sad ozbiljno jbg.

A gle, ne znam sto da ti kazem.

Ja eto imam srece da imam doma surround sustav i imam igru podesenu na surround u Small Theatre modu i meni je zvuk u GT5 UKUPNO najbolji od svih igara na konzolama. Zvuk u Forzi je pretjeran (svi auti zvuce kao da su trkaci auti, to nema nikakvog smisla), u Shiftu je posve nerealan (svi aut se deru u 3PM), u F1 igrama je sve iz istog sempla samo doradjeno po kanalima, itd.

I zasto sam ja sad ludjak koji kaze da mu je sterial i dosadan GT5 zvuk najbolji? Jednostavno. GT5 jedini ima pravi Doppler efekt u stvarnom vremenu, jedini ima iskodirane prostorne kanale prema izvoru zvuka (svaki kotac je na svom kanalu, zvuk se prirodno premjesta ovisno o poziciji u stvarnom vremenu, svaki auspuh je pozicioniran kako treba, itd) i meni to stvarno zvuci fenomelano - sto mogu, nadam se, potvrditi svi koji ili imaju surround ili su bili kod mene i vozili.

Kvaliteta zvuka je PUNO VISE od laznih semplova i efekata pucanja iz auspuha (Shift, Drift) ili suludog nabrijavanja srednjih frekvencija i dodavanja mehanickog grinda svakom semplu (Forza).  Naravno, ima mjesta u GT do besvijesti za napredak, ali govoroti kako je zvuk u GT los jednostavno nije tocno. Oni imaju drugaciju, sterilnu filozofiju, polako ju unaprjeedjuju svakim naastavkom i po meni su na dobrom putu. Jer imaju super osnove.

Meni nista ne vrijedi zvuk iz Forze kad su mi svi motori i svi zvukovi samo na centralnom zvucniku, ili Shift (koji ima super zvuk getribe recimo) gdje je sve toliko prenaglaseno da nema veze s pamecu i isto je grozno lose producirano za surround. Jedina igra koju pamtim da je imala stvarno mrak zvuk je Ferrari Challenge, ali i ona je imala komatozan surround. A GT5 totalno briljira u surroundu.

Svakom njegovo, jbg. I ja prigovaram naravno - ja bih recimo volio zvuk getriba - ali znam da oni radije stavljaju RAM koji bi "pojeo" taj zvuk u neke druge stvari (izmisljam sad, u promjene dana i noci) i rade balans svega zajedno - jer imaju samo limitranu kolicinu RAMa na raspolaganju.

Zato ja nekako uvijek "oprastam" taj zvuk, jer je sasvim prihvatljiv. Daleko je od najatraktivnijeg, ali sluzi svojoj svrsi i u surroundu zvuci fakat fenomenalno - pogotovo kada se stavi u Large Theathre i oplete do kraja.

I naravno, sjajno je da puno ljudi prigovara, pogotovo na GTPlanetu - jer oni to ozbiljno shvacaju. Jednog dana, mozda na PS4, napokon bude dovoljno RAMA i za avuk (a trebalo bi biti). Do tada, sterilno brate  ;D 8) :-*

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #289 on: June 04, 2013, 19:48:47 »
Kakve li bi se sluske mogle preporuciti vec danas, a da se moze pretpostaviti da ce u dobroj mjeri posluziti i za ocekivani napredak zvuka na PS4? Otprilike...
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline grozni2

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1121
  • PSN ID- ivekh
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #290 on: June 04, 2013, 20:51:49 »
ja sam si kupil bas od sony-a za ps ove nove pulse i predobre su mi kaj se tiče zvuka. Npr. meni gt5 zvuči odlično na tim slušalicama pogotovo kad upalim sourround na njima.Bežične su i imaju dobar domet i možeš vrlo jednostavno porihtavat i bas i jačinu zvuka i efekte i balans između chat-a i igre. Ja bih ti ih preporučil.Spajal sam ih i na telku rade super kao i na kompu. I kaj se tiče zvuka na gt5 potpisujem sve od amara. Igral sam forzu i imam je doma i zvuk je definitivno pretjeran. Imal sam BMW-a M3 e46 i zvukovi nisu niti približni. A žena mi ima C1 i isto tak nisu isti zvukovi.Ovaj na forzi zvuči ko da ima 150 konja.

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #291 on: June 04, 2013, 21:06:51 »
Hvala Ivek, balans chata i igre mogu podesavati i na momentalnim sluskama. No, od te briljantne zvucne slike koju Amar opisuje iznad, nema ni 10%. Zanima me koje bi mogle docarati bar 80% toga.

Amare, fenomenalno si to opisao. Jes' da ti znaju reci da si najveca fenbojcina, al ja ti vjerujem :)
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #292 on: June 04, 2013, 21:12:56 »
Hvala Ivek, balans chata i igre mogu podesavati i na momentalnim sluskama. No, od te briljantne zvucne slike koju Amar opisuje iznad, nema ni 10%. Zanima me koje bi mogle docarati bar 80% toga.

Amare, fenomenalno si to opisao. Jes' da ti znaju reci da si najveca fenbojcina, al ja ti vjerujem :)

Niti jedne slušalice ti to neće dočarati jer je nemoguće... samo nešto sa zvučnicima raspoređenim po sobi

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #293 on: June 04, 2013, 21:24:06 »
Ma koji saround , zvuk u gt5 nije kako treba i tocka, te price da saround popravlja zvucnu kulisu zvuka motora su price za djecicu
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #294 on: June 04, 2013, 23:09:19 »
Isto kao što su priče za djecu da je zvuk u recimo Forzi jebački dobar i iznimno realan.

Najsmješnije mi je to što se po pitanju zvuka u usporedbi GT-a i nekih drugih igara najčešće spominje rijeć IGRICA. Dakle , ovo su ipak "igrice" i bez obzira što on nema nikakve veze sa stvarnošću , bolja solucija je da i nema veze sa tom stvarnosti, jer to se može oprostiti.

Ali kada se u tom kontekstu spomene riječ simulacija , ne priznaju se nikakave "igrice" pa GT i tu opet pada jer mu se uvijek nađe pandan .

Smješno , ali mi lagano ide na jetre.

JEBEMISEZAFORZE,SHIFTOVE,NEEDFORSPEDOVE,FERRARI CHALENGEOVE

Ja još uvijek uživam i u GT5 ,oni koji to ne znaju vjerovatno neće previše uživati ni u GT6. ALI to je njihov problem , ne moj.

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #295 on: June 04, 2013, 23:20:33 »
Gt-u fali ona nota pri visokim okretajima i samo tu lezi problem ,samo da tu sitnicu rijese ja sretan
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline Safety-_-Car

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1756
  • PSN ID: Safety-_-Car
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #296 on: June 04, 2013, 23:53:52 »
Gt-u fali ona nota pri visokim okretajima i samo tu lezi problem ,samo da tu sitnicu rijese ja sretan

Tako je, kod visokih okretaja su nešto totalno zajeb...

I ja imam 7.1 prilično skup saraund sustav i zvuk nije ništa bolji zbog toga.

Sad će još ispasti da kod kvalitetnijih jutub filmića zvuk cestovnih i race automobila nije realan. Pretjeran i slično. Ne nije pretjeran, nego je još "umanjen" zbog činjenice jer je snimljen. Bez obzira s koliko skupom opremom bio sniman.  Zvuk u GT5 je loš i točka. Naravno da Kazo vidi kritike, i vjerujem da će u sedmici svi, oni kojima je zvuk bitan doći na svoje. GT6 nek samo ima više staza i premium automobila. A zvuk im sigurno nije bio na vrhu prioriteta, i siguran sam da neće biti nikakvog napretka u odnosu na GT5.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #297 on: June 05, 2013, 00:04:44 »
Gt-u fali ona nota pri visokim okretajima i samo tu lezi problem ,samo da tu sitnicu rijese ja sretan

Oćeš reć da si ovako nesretan?

Offline kizo_uzi_1

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2390
  • oštar pas
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #298 on: June 05, 2013, 00:04:49 »
....hmm ,čitam vas i vrlo je teško odoljeti a ne napisati.
    O ukusima je teško raspravljati , svatko je pomalo u pravu i ovo kojima se sviđa i ovima kojima se ne sviđa.
     Ovi koji više voze samo tt ,njima vjerovatno više smeta što zvuk nije bolji ,jer u biti voze sami sa sobom pa je za očekivati da nakon 2-3 sata dopizdi nešto sto je malo iskrivljeno! ;D , a nama koji se više družimo i zajebavamo , nama je sasvim ok ,jer nakon prvog zavoja zaboravimo i na zvuk i na sve što je manjkavo u igri ,samo juriiiš za onim ispred sebe! ;D
<=  <=  brz kao vjetar ,  žestok  kao vulkan !    ID ; PSN nick;  lega_rovinj      wrROOOooom !!  

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #299 on: June 05, 2013, 00:16:46 »
I ja imam 7.1 prilično skup saraund sustav i zvuk nije ništa bolji zbog toga.

Ne bih se slozio nikada, zvuk u surroundu GT5 je deset puta bolji od sterea. Ono sto je problem je da sami auti i dalje zvuce prokleto sterilno, ali je sama kvaliteta i produkcija zvuka deset puta bolja. Ja sam stvarno ostao paf kad sam prvi puta sa default postavke prvo prebacio na Small Theatre, a onda na Large Theatre. I ostavio bih Large Theatre da ima bolje balansiran omjer izmedju muzike i efekata i da ga svaki put ne zaboravim stisati kad igram druge igre, jer mi grune sve u tri PM svaki put kad pokrenem neku drugu igru :)

A zvuk im sigurno nije bio na vrhu prioriteta, i siguran sam da neće biti nikakvog napretka u odnosu na GT5.

Ovo se slazem, mozda bude nekih manjih pomaka, ali mislim da neki znacajan napredak - pogotovo neki cak izbliza usporediv sa PC simulacijama - necemo vidjeti (odnosno cuti).