Author Topic: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic  (Read 279912 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #195 on: May 27, 2008, 12:18:41 »
ne kužim kako bi ima bio problem 3d drveće a da ne pada fps, PS3 ima 7 jezgri ako se ne varam, a to što PD slabo programira nije naš problem  ;D
PSN_ID: Dzidza1978

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #196 on: May 27, 2008, 12:27:00 »
Ja sam oduvijek protiv full 3D drveca, a pogotovo protiv full 3D publike. Resursi za obje stvari daju se upotrijebiti za puno pametnije stvari, primjerice efekte cestica, plamena ili - ne daj Boze - intereaktivnog okolisa oko staze.

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #197 on: May 27, 2008, 14:59:09 »
u ovoj igri je stvarno okoliš nebitan, bitna je fizika auti i ostalih stvari, ceste, i sl. Ionako ne vidim okoliš kad vozim  ;D
PSN_ID: Dzidza1978

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #198 on: May 27, 2008, 15:15:29 »
ne kontam zasto ti se ne svidja nurb. bas je zato dobar sto je zahtjevan. hc. super uska staza od 20 km sa hrpom zavoja, evaluacija i čeg sve ne. i nevjerovatan je uzitak odvozit ju zadovoljavajuce. strasno. :-* i ovo:
Fascinacija? Zavoj, zavoj, zavoj, zavoj, zavoj i onda opet zavoj... pa opet zavoj. Gore, dole, gore, dole, gore, dole,...
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #199 on: May 27, 2008, 15:30:00 »
mrzim ring i nikad nisam shvaćao forsiranje istog. Staza je duga i to je to. Cesta ništa bolja od ZG-KA kao ni zavoji. Užas. Ne kužim fascinaciju.

Hm, ne mogu baš reći da ga mrzim, no isto tako se slažem, nije mi jasna fascinacija uskom i grbavom stazom. Da bi se uspješno odvozila, uz faktor poznavanja svih zavoja, tj. brzine kojom možeš kroz koji zavoj, potrebno je znati i gdje je koja rupa i neravnina na stazi, jebeš sve ako imaš dobru brzinu u zavoju, a opandrčiš se na grabi i završiš u pijesku. Činjenica, da je staza bila baš tako jako dobra, F1 utrke bi se i dalje odvijale na njoj, Berniju sigurno ne bi bio problem da za takvu legendarnu stazu sredi nekoliko punktova sa lječničkim ekipama i safety carom, financije omogućavaju da staza u potpunosti bude i sigurnosno pokrivena, a vidimo da je dobro i pokrivena kamerama. Jednostavno, u pitanju jest legendarna staza, no staza koju je u izvedbenom i tehničkom smislu pregazilo vrijeme. Današnji F1 bolidi bi definitvno, na ovakvoj konfiguraciji staze, nakon samo jednog kruga ostali bez podvozja, mjenjača i još sijaset drugih stvari.
Na kraju krajeva, da je staza baš tako jako nesigurna, definitvno se na njoj ne bi vozile endurance utrke koje se tu i dalje voze, dakle, legendarna, no za današnje konzumente moto sporta- možda ipak neatraktivna.

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #200 on: May 27, 2008, 16:36:47 »
koliko sam ja vidio o ovoj stazi, tu se sve zovi osim f1 tako da je bezveze reći da nije atraktivna, ni na topgear stazi se niti jedne utrke ne voze, a opet će biti zanimljiva kad izadje
PSN_ID: Dzidza1978

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #201 on: May 27, 2008, 16:43:01 »
koliko sam ja vidio o ovoj stazi, tu se sve zovi osim f1 tako da je bezveze reći da nije atraktivna, ni na topgear stazi se niti jedne utrke ne voze, a opet će biti zanimljiva kad izadje

Iskreno, znam da se vozi 24h Nurb, a koliko mi je poznato, na starom Nurbu se ne vozi ni DTM, ni WTCC, ni FIA GT. Pošto se neke utrke voze, znači da zadovoljava minmum sigurnosti, no ipak se utrke koje su, ajmo to tako reći, atraktivnije (nabrojao sam ih, F1, DTM, WTCC, FIA GT, Porsche Cup) ne voze na starom Nurbu. Očito ima razloga za to.

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #202 on: May 27, 2008, 17:26:56 »
to što se nevozi f1 ili dtm, ne znači da nije atraktivna, već da FIA ima svoje razloge, od sigurnosnih, preko financijskih itd. zamisli da kod dodira u f1 ili dtm-u neki dio otpadne ili se probuši guma, a do boksa još 15 km :-). Staza nema nikakve zone izlijetanja, osim ograde. Meni je ona atraktivnija od bilo koje druge kružne staze, iako još nikad nisam spojio 3 kruga na njoj u komadu da negdje ne izletim (rfactor), i to je za mene čini još atraktivnijom, jer se moram dodatno potruditi.Zašto su stavili Daytona Oval, eto jedno izrazito dosadne i u najmanju ruku neatraktivne staze, ali očito većina igrača GT-a želi i takve staze, zašto je c4 citroen u igri, meni bezveze auto,ali sam ga ipak kupio i odvozio n kilometara. Ako će staviti cijeli grad u igru, mene nije briga, što više to bolje, po mogućnosti različitije.
PSN_ID: Dzidza1978

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #203 on: May 27, 2008, 18:11:52 »
Napraviti Ring da bude siguran za F1, DTM i slične bi značilo kompletno renoviranje cijele staze uz krčenje svog terena s obje strane staze, posjeklo bi se puno šume i da ne nabrajam, te i dalje ne bi zadovoljavalo sve sigurnosne aspekte. Dalje, takav tip natjecanja ne bi na Nurbu bio nimalo zanimljiv, odvezno bi se desetak krugova (ako i toliko), pola se ne bi vidjelo...

No, za endurance utrke i za testiranje je broj 1 na svijetu. Zašto mi je užitak voziti? Već sam rekao, staza je prekrasna i za dobar rezultat traži jako puno znanja. Utrkivanje na njoj mi nikad nije bilo pretjerano zanimljivo jer je jako teško preticati, ali za slaganje krugova i treniranje je idealna.

Ako ikad skupim dovoljno vremena i novaca želja mi je otići tamo i ako ne u nekom svom autu bar se provozati u taxi-u par krugova.

Offline ducatony

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 356
  • PSN - ducatony
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #204 on: May 27, 2008, 22:49:41 »
Sigurno je doživljaj vozit se u taxiju sa sabine schmidt npr, ali da bih vozio tamo neke utrke ili nešto, nema teorije. Možda će zvučati glupo, ali staza je dobra za testiranje jer je smeće. Tj, smeće je kao 98% cesti na svijetu i baš zato što izgleda kao stara karlovačka, a zatvorena je (pa se može divljati) pa je dobra za testiranje. Ali za testiranje cestovnih auta. Ne trkaćih. Jer su uvjeti potpuno drugačiji. Što samo potvrđuje moj argument da staza nije ništa bolja, atraktivnija ili zanimljivija od bilo koje naše županijske ceste. Ali je zatvorena. Zamisli po istri ili lici da je jedna cesta samo ograđena. Ma kakav Nordschleife. Da ću vozit challenge na njoj kad ga stvaite, hoću, s guštom, jer traje vječno, ali ne zato što mi jeben Nordschleife kao takav, nego zato što je smeće ko sve obične ceste pa se čovjek može osjećat kao da je na cesti.

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #205 on: May 27, 2008, 23:49:29 »
e ducatony je reka šta sam ja htio reći, dok vozim nurb imam osječaj da se ganjam na nekoj običnoj cesti i to mi je živa jebenica, jer meni se ionako veči gušt utrkivat sa normalnim cestovnim autima nego racing autima jer racing auto je namjenjen za utrkivanje i sve je podređeno brzini a ovako sa cestovnim autom se ubijaš da izvučeš sve ono šta on može dati i to je meni gušt još po nurbu uff čisti sex
i da ja bi volio još više staza kao nurb tj. da odu negdje i poslikaju cestu i onda sve to lijepo stave u igru npr. ona utrku sa motorima TT kod eng na otoku island of men to ima cca 27km i također je puna rupa i slijepih zavoja(ako još imate ps2 nađite negdje igru TT superbikes e tamo je ima), i one ceste oko monaka bi volio vidjeti one gdje se vozi wrc meni je to prejebeno se ganjat po takvim cestama puno veći gušt nego na stazi širokoj 20m sa izletnim zonama od 200m
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #206 on: May 28, 2008, 11:00:28 »
Krasno si to rekao  ;D
PSN_ID: Dzidza1978

Offline Taxirat

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 410
  • PSN ID: Taksirat
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #207 on: May 28, 2008, 12:55:53 »
Baš me interesuje kakvo bi bilo lice tata Hamiltona i tata Masse dok njihova djeca kao Laude i Stewarti jure Nordschleifom ;D ;D
Kad bi se F1 vratila na Veli Nurb' prvo bi Tilke stazu ispeglao, proširio, ubacio koju šikanu na pravcima, a bližu okolinu staze bi depilirao od vegetacije dodao neke asfaltne zone izlijetanja kao na Fuji-u i Istanbul parku... Ukratko upropastili bi cijeli kompleks da se ne bi nečije dijete u Mclarenu ili Ferrariju nedaj bože ozlijedilo. Sreća pa je takav projekat preskup i za F1.

Offline zenkaipower

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 250
  • PSN ID ZENKAIpower
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #208 on: May 28, 2008, 13:23:26 »
evo i video kao potvrda
www.n4g.com/News-149340.aspx ;D

Nije dobro ocekivao sam vise. Za one druge stvarne staze nije toliko vazno jesu li stabla 3D ili 2D ali na nurbu bi moralo bit puno bolje. Jeben mu misa pa ova generacija ne prestaje razocarat :'(

Offline keljober

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 396
  • PSN ID: keljober
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #209 on: May 28, 2008, 14:27:24 »
ili si ti malo previse optimistican, na kraju ti ni MGS nece valjati
 ???