Author Topic: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - ONLINE Topic  (Read 93097 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline keko0013

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 357
  • PSN-ID: keko0013
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - ONLINE Topic
« Reply #135 on: December 10, 2009, 22:28:17 »
Najkompetentnija osoba po pitanju volana je Amar. Imao je priliku testirati vecinu, pa time zna i razlike.

Ja sam prvo vozio na DFP. Kad sam kupio G25 bio sam dosta sporiji na njega. Pedale mi bile pretvrde, volan velik, FF slab,...
G25 mi zavrsi na servisu i izvadim DFP, a vremena ni blizu. Naravno, pedale premekane, FF trga ruke, volan premalen,... ;D
Dakle, po meni, vecinom sve stvar navike i nesto malo prednosti boljih volana...

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - ONLINE Topic
« Reply #136 on: December 11, 2009, 00:24:03 »
kako misliš g25 slabiji od dfp?? pa šta nebi trebalo biti obrnuto ???

iako ima smisla jer ovi sa g25 puno bolje driftaju ;D
ali da stvar navike i treninga je nabitnije
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Facaa

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 259
  • PSN - mlinka
    • Bohemian Garage
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - ONLINE Topic
« Reply #137 on: December 11, 2009, 02:49:53 »
Dakle, zaključak je da i nije drastična razlika među pojedinim volanima...što se vremena tiče, naravno.


Nažalost, svi se tješimo da je kupnja boljeg volana rješenje, ali ipak, krivca za slaba vremena trebamo tražiti pred ogledalom...  ::) Treba voziti... Puno...

A vremena je malo.  :(
Btw, skoro pa umalo dobih g27..al ne ide me sreća. :(


Inače, moja misija je, za sad, biti sa Daihatsu Copen-om na svim stazama među prvih 50. Za početak.  :)
Ima neki japanac, moj novi arč enemi, koji ima prva vremena na svim stazama s tim autićem...

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - ONLINE Topic
« Reply #138 on: December 11, 2009, 05:43:28 »
Sa manje atraktivnim autima je lakše ući u top 100, manje je konkurencije. Meni je najlakše na high speed ringu reverse, iz nekog razloga mi leži ta staza. U gt4 sam recimo na grand walleyu bio bolji nego na ostalim stazama. Nadam se vidjeti tu stazu u GT5.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - ONLINE Topic
« Reply #139 on: December 11, 2009, 10:37:46 »
Za mene osobno je G25 i dalje najbolji volan na trzistu, ali to je zbog toga jer G27 ne mogu oprostiti sto nema sekvencijalni mod u H-kutiji.

S druge strane, da ga ima, G27 je svakako bolji, pogotovo u samom "volanu" jer su mu motori brzi, a sam osjecaj okretanja puno precizniji.

Uopce nam spora da se ni DFP ni DFGT ne mogu mjeriti sa G25/27, i to na razlicitim fronovima. Da sad ne tupim previse, DFP je sjajan volan, ali je u odnosu na G volane posve neprecizan. S druge strane, DFGT je po preciznosti i osjecaju samog volana na tragu G serije, ali su mu pedale jednostavno grozne, bas kao i one na DFP.

G serija ostaje kralj za voznju, a mislim da uopce nam spora da znatno doprinosi kvaliteti same voznje. Ostaje za vidjeti kakvim ce se okazati novi Fanatec volani, buduci da ih ljudi vec polako dobijajau - Dzidza kod nas recimo - a vrlo ih hvale, pogotovo za GT5P.

Treba vidjeti sto ce se dogoditi kad izadje GT5 i hoce li se pojaviti neki novi "sluzbeni" volan. G27 je volan evidentno napravljen za PC trziste, a DFGT je radjen kao "sluzbeni" volan za Prologue.

Idealnog volana svakako nema, ali G serija je na tragu toga. "DF" serija je budget rjesenje koje je izvrsno za novce koje trazi. Ukratko, kao i sa zenama - nema idealne. Ali uvijek ima dovoljno dobre da covjek moze pristati na komprimis kako bi se dobro zabavio.

Offline kiseli6

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1124
  • PSN ID : kiseli6
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - ONLINE Topic
« Reply #140 on: December 11, 2009, 11:46:54 »
Sjajan opis,pogotovo u zadnjoj rečenici!  :)
ONU ISTU NAŠU KOŠULJU PRIPREMI
NA TAVAN JE STAVI ZA MENE JE SPREMI
BIT ĆE ONA OPET I SINU PO MJERI
KAO ŠTO JE BILA MOM DJEDU I MENI

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - ONLINE Topic
« Reply #141 on: December 11, 2009, 12:10:28 »
Idealnog volana svakako nema, ali G serija je na tragu toga.

Šteta što si bilo lenja buba pa nisi isprobao G27 sa šifterom od G25

A ovo da li će biti novog "službenog" volana baš za GT5 je zanimljiva tema... sumnjam, ali tko zna. DFGT je dovoljno loš da može doći bolji volan, ali bi ipak bilo bezobrazno raditi novi volan nakon ovog :)

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - ONLINE Topic
« Reply #142 on: December 11, 2009, 12:43:06 »
Naravno da ne radi, nisam ni trebao isprobavati jer sam fino otisao na internet i pogledao umjesto da se maltretiram sa kabliranjem.

A i da radi - trebao bi biti apsolutni idiot sa previse novaca kako bih kupio novi volan od 2200 kuna i koristio mjenjac sa drugog volana od podjednako istih 2200 kuna.

Tako i da radi - sto ne radi - ionako je nebitno.

G27 je volan iskljucivo za one ljude koji voze iskljucivo na H-mjenjac i traze da on radi bolje od onog na G25. A nadalje, radjen je evidentno za PC, buduci da mapiranje svih tipki viska PS3 ne prepoznaje kao dodatne tipke, vec ih sve tretira kao L3/R3 buduci da se ne moze konfigurarati preko instalacijskog CDa.

Tako da uopce ne bi bilo lose kada bi dobili neki high-end volan u G seriji napravljen za GT5 i PS3, sa svim funkcionalnostima na pameti. AKo ima jedna igra koja bi prodala takav volan, pa makar kostao i 400 eura - onda je to GT5.

Offline keko0013

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 357
  • PSN-ID: keko0013
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - ONLINE Topic
« Reply #143 on: December 11, 2009, 13:44:25 »
Vidim da ipak ima ljudi koji jos igraju GT5P, pa me zanima ima li zainteresiranih da dogovorimo koju utrku? Npr. nesto sa stock autima...

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - ONLINE Topic
« Reply #144 on: December 11, 2009, 14:00:28 »
Vidim da ipak ima ljudi koji jos igraju GT5P, pa me zanima ima li zainteresiranih da dogovorimo koju utrku? Npr. nesto sa stock autima...

ja sam trenutno na forzi, pa baš i nemam vremena... možda naletim preko vikenda probati ono sa M3 (ako je još in)

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - ONLINE Topic
« Reply #145 on: December 11, 2009, 15:41:11 »
neznam, možda sutra popodne između cca 14-20h bi mogli neki race gdje ću se osramotit ;D
ako bi vozili race onda pp550 fuji ;)

što se tiče volana jedan od razloga zašto se nisam ni ne žurim se kupit neki iz G serije je zbog mogućnosti izlaska novog volana
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Brna

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 186
  • Tamo gdje strojevi govore istinu rijeci su suvisne
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - ONLINE Topic
« Reply #146 on: December 11, 2009, 17:47:47 »
ajd trka kad os koji ti ID

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - ONLINE Topic
« Reply #147 on: December 11, 2009, 18:32:25 »
eno ti ga ispod avatara, a i vidiš ga u nicku ;D
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline ducatony

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 356
  • PSN - ducatony
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - ONLINE Topic
« Reply #148 on: December 12, 2009, 01:14:09 »
Evo i mene unutra... Kad, što?

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - ONLINE Topic
« Reply #149 on: December 12, 2009, 10:53:28 »
ajmo danas ko može u 16.05h neka uleti u pp550 fuji rwd sa stock autom
www.motori.hr

if in doubt, go flat out