Author Topic: Aerodinamika i brzina  (Read 8525 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Murisic

  • GTS Full Member
  • Stazist Vulgaris
  • *
  • Posts: 19
  • PSN-ID: Murisic
Aerodinamika i brzina
« on: December 29, 2013, 13:13:47 »
Na Red Bull najbrzi bolid kad mu zadnji stabilizator podesite na max, max brzina mu je oko 440km/h, dok na fabricko podesavanje moze postignuti i do skoro 500km/h

Tako da znate kad podesavate tj povecavate zadnji stabilizator, smanjujete max brzinu, efekat prednjeg stabilizatora mi nije poznat, vjerovatno utice na auta sa prednjom vucom.

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Aerodinamika i brzina
« Reply #1 on: December 29, 2013, 14:13:17 »
nhf al di si ti bio zadnjih x godina ??? ???


nego mislim da su nešto fulali i kod te aerodinamike, s obzirom da mi huayra 15th annyversary ide 425km/h
u stvarnosti mislim da huayra ide oko 370km/h

ajmo malo updejti da se poprave neke stvari
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: Aerodinamika i brzina
« Reply #2 on: December 29, 2013, 14:37:51 »
Pa ta je tjunirana, provjeri ima li tvornička istu getribu i brzinu.

A Murisic je ipak dobro primjetio da je "drag" efekt dosta izraženiji nego u GT5. Tamo je UVIJEK max.downforce garantirao i najbrže krugove, a u GT6 više ne.

Ali što se updejta tiče, treba ih još na desetine ne računajući aute... A falili s max.brzinama zaista jesu i to ;D
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline Murisic

  • GTS Full Member
  • Stazist Vulgaris
  • *
  • Posts: 19
  • PSN-ID: Murisic
Re: Aerodinamika i brzina
« Reply #3 on: December 29, 2013, 14:52:05 »
"drag" efekt dosta izraženiji nego u GT5. Tamo je UVIJEK max.downforce garantirao i najbrže krugove, a u GT6 više ne.


Zato sam ovo i naveo, za ne upucene, mada ste ovdje dosta informisani, ali ipak razlika je velike nego u GT5

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Aerodinamika i brzina
« Reply #4 on: December 29, 2013, 15:55:21 »
ima nekih 40ks više od serijale ni u ludilu nije dosta za toliko veću maximalnu

nisam se puno igrao sa downforceom al sasvim je logično da više df znači manji vmax, što se tiče brzine po krugova to sada ima više smisla ako je tako kako kažeš da nije potreban max df ovisno o stazi naravno
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Aerodinamika i brzina
« Reply #5 on: December 29, 2013, 15:56:43 »
Pa hvala bogu da max downforce vise ne daje najbrze krugove, to je bila potpuna glupost.

Ima jos toga, ali treba vise testirati, mada mi se cini - jer smo nesto vozili online - da sada voznja u draftu tosi gume VISE, a ne MANJE kao u GT5 - a tako bi i trebalo biti.


Offline ZG2016RS

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1619
Re: Aerodinamika i brzina
« Reply #6 on: December 30, 2013, 09:16:15 »
Je, ali se sada gume više uopće NE troše!!
FEDRO:Moram dodati da je ZG apsolutni kralj pretjecanja, instinkt i sposobnost kojom si on postavi idealnu situaciju je vanzemaljski :)
"Understeer" is when you hit the rival with the front of the car.
"Oversteer" is when you hit the rival with the rear of the car.
"Horsepower" is how fast you hit t

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Aerodinamika i brzina
« Reply #7 on: December 30, 2013, 15:54:15 »
Eto u f1 se pirelli previse trosi i ima tendenciju eksplozijama dok u gt6 se gume ne trose i predobro drze. Nikad na zelenu granu :)
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline maky_transporter

  • GTS Full Member
  • Stazist Vulgaris
  • *
  • Posts: 31
Re: Aerodinamika i brzina
« Reply #8 on: December 30, 2013, 16:00:53 »
nego mislim da su nešto fulali i kod te aerodinamike, s obzirom da mi huayra 15th annyversary ide 425km/h
u stvarnosti mislim da huayra ide oko 370km/h
Evo ja s običnom Huayrom `13 potegnem 415 km/h, dok je u slipstreamu to bilo nevjerojatnih 457 km/h. E sad, šta reći, kome vjerovati, dal je to u stvarnosti moguće...  ::)

Offline Murisic

  • GTS Full Member
  • Stazist Vulgaris
  • *
  • Posts: 19
  • PSN-ID: Murisic
Re: Aerodinamika i brzina
« Reply #9 on: December 30, 2013, 17:43:59 »
Ja sam na SS7 sa Red Bull X postigao max 506km/h samo sam malo prednji povecao i motor malcice podesio da vise razvija, obrnek krug za 3 min  ;D

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Aerodinamika i brzina
« Reply #10 on: December 30, 2013, 18:33:41 »
Što se tiče brzine, mislim da smo probali onu Alpinu 15th Anni i da joj je totalno sjebana getriba, jednostavno prekratka, auto se čas posla zakuca u blokadu. Onaj Rocket također sjebana getriba, super, lagan i jak autić, ali čas posla je u blokadi ::)

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Aerodinamika i brzina
« Reply #11 on: December 30, 2013, 21:56:41 »
alpina je star auto tak da pretpostavljam isto ko oni stari muscle dođe do 220 i pa pa.
rocketa nisam probao još, baš vozio caterhama danas i getriba i zvuk joj joj joj.
znači s dosta autiju su zeznuli getribu to mi stvarno nije jasno zašto je to napravljeno.
jer jednostavno teško mi je za povjerovat da focus st kad ode u 5 brzinu krepa jer okretaji jednostavno previše padnu, evora isto, vjerojatno ih ima još al se nemogu sjetit. ok da u 6 se to dogodi al u 5 ili još gore 4 brzini ne.

kod corvetta i vipera npr mi je jasno da u 6oj krepaju jer im je ta kolko sam skužio za vožnju po autputu pa da iskontroliraju potrošnju il tako nešto.

danas sam na shelby gt500 napuco sve moguće stvari i slikove, maknuo stražnje krilo i sa nekih cca 1015ks išo oko 380kmh.

x2011 je nisam probavo top speed kao ni veyrona i huayru.
inače ima li kakve razlike između huayre 09/10 i ove 13 osim u snazi?
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Aerodinamika i brzina
« Reply #12 on: December 30, 2013, 22:57:06 »
Čekajmo novi update, možda štogod i poprave, ali mi se nekako čini da tu ima puno posla pa ne očekujem ništa

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Aerodinamika i brzina
« Reply #13 on: December 30, 2013, 23:27:02 »
Mene trenutno izludjuju MR auti sa Racing kocnicama, recimo upravo Huayra.

Ja to jednostavno ne mogu voziti bez ABSa na svoje pedale, hod se zbog racing kocnica skracuje na valjda 1/5 od normalnih kocnica kod drugih auta koji ih nemaju (kod huayre su racing pads stock) i nema pomoci, da ne znam kakav balans namjestim. Isto se dogadja i s drugim MR autima koji imahu racepads, recimo R8 Anniversary trkaci, Stratos..

Nadalje, kada FR auti imaju te besmislene race pads, onda podesavanje BB nema nikakvog smisla bez ABS, sto god napravio kocenje ne valja.

Na prvu mi se ukratko cini da su ubacili te "trkace kocnice", ali da one u praksi samo visestruko "brze" hvataju od obicnih, a to postaje koma kad se vozi na pedale i bez absa. Jos cu testirati, moram kupiti FXX za konacnu probu, ali ovo kako je sad nije dobro.

S ostalim nemam problema, uzivam u Comfort komponenti za lude aute, tipa Cizeta, F40, fantasticno.

Offline ivann

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 278
Re: Aerodinamika i brzina
« Reply #14 on: December 31, 2013, 00:19:01 »
Ja mogu rec za DS3 bez abs-a nema veze sa GT5..
Pokusao sam ISF racing concept u karijeri bez abs-a, i to nema veze sa logikom,
najbolji balans mi je bio prednji 4 zadnji 6 i opet prije proklizu prednji nego zadnji.