Author Topic: (M) Mafia II  (Read 21643 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Aries

  • The Sugar Daddy
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1858
Re: (M) Mafia II
« Reply #30 on: March 23, 2011, 09:35:39 »
Sve je to stvar ukusa. Meni je igra bila predosadna s beskrajnim vozikanjem između točke A i B bez mogućnosti ubrzavanja ala taksi ili nešto takvo. Umjetna inteligencija? Na cesti se može napraviti svaki božji prekršaj koji zamisliš osim prekoračenja brzine, jer policija jedino na njega reagira. Pucnjava je dobro napravljena, akcija je interesantna i izazovna. Preprodaja cigareta i sakupljanje bonova za benzin? Paaaa, svakoga nešto veseli. Solidna, iako potpuno predvidljiva priča, vrlo dobra glasovna gluma.

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: (M) Mafia II
« Reply #31 on: March 24, 2011, 01:14:26 »
Sve je to stvar ukusa. Meni je igra bila predosadna s beskrajnim vozikanjem između točke A i B bez mogućnosti ubrzavanja ala taksi ili nešto takvo. Umjetna inteligencija? Na cesti se može napraviti svaki božji prekršaj koji zamisliš osim prekoračenja brzine, jer policija jedino na njega reagira. Pucnjava je dobro napravljena, akcija je interesantna i izazovna. Preprodaja cigareta i sakupljanje bonova za benzin? Paaaa, svakoga nešto veseli. Solidna, iako potpuno predvidljiva priča, vrlo dobra glasovna gluma.

Kada vec spominjes AI - primjetio sam jednu zgodnu stvar. Pazi situaciju: vozim se po AC, ispred mene policijski auto, pali rotirku (valjda zbog brzine), ja stajem sastrane, oni iza mene, i neka baba se zapuca u njih. ;D Baba izlazi iz auta, pandur vuce gun, baba stavlja ruke na glavu, tada se meni mice ikonica kazne (valjda im vise nije bilo aktualno moje prekoracenje od par km/h) i ja brisem ca, neznam sto je dalje bilo, vjerovatno je baba samo kaznu platila kao sto bih i ja... ali je bilo fora... ;D

A za ostalo sto si napisao se slazem - da je AI prometne policije bar kao u Mafiji 1 bilo bi mnogo bolje (mada bi to vrlo vjerovatno mnoge iznerviralo ako i dalje nebi bilo voznje u taksiju).

Voznja od A do B je meni super.

Prica je i po meni mogla biti i jača. :)

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: (M) Mafia II
« Reply #32 on: October 18, 2011, 17:41:25 »
Ostalo mi je nešto para nakon kuplje GT5 DLC-a, pa razmisljam da si uzmem DLC Joe's Adventures.

The Betrayal of Jimmy sam dobio uz igru, te ostaje jos jedan Jimmy's Vendetta.

Love za Joe's Adventures i Jimmy's Vendetta nemam u walletu, a ne mislim nadoplacivati radi ovoga, ovo bih vise onako usput odigrao.

Ako je netko igra oba DLC-a, zanima me koji je bolji? Sudeci po pisanjima po Internetu, cini mi se da je to Joe's Adventures zbog price koja se uklapa u originalnu, dok su druga dva DLC-a vise orijentirana free roam-u. Sta kazete?

 ???

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: (M) Mafia II
« Reply #33 on: October 18, 2011, 17:56:14 »
Pitanje za upucene - kao preorder bonus za Mafiju2 dobio bi se jos neki Vegas Pack, War Hero Pack i jos jedan. E sada, nalazim na Internetu informacije po kojima se to moze naknadno skinuti po par $ tj. vjerovatno 10-15 kn po paketu, međutim na HR Storeu toga nema.

Nije mi zbog odijela i robe uopce, vec zbog auta koje se dobiju za par kuna, npr. Jeep Willis u War Hero paketu i sl.

Se može nekako doci do toga? ???

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: (M) Mafia II
« Reply #34 on: October 26, 2011, 15:55:37 »
Ovakva je situacija - čini mi se da se ovi mini-DLCovi tipa Vegas Pack, War Hero Pack i sl. ne mogu vise nabaviti.

No, skinuo sam si DLC Joe's Adventures! Doticni košta čini mi se 59,00 kn. Do sada prešao sam 75% DLC-a.

DLC donosi:
- novi dio mape integriran u ostatak Empire Baya, a to je dio oko brane, na sjeveroistocnom dijelu mape
- novi dio mape ukljucuje jednu dugu vangradsku prometnicu, tunel, spoj sa cestom blizu auto-otpada i cca. 1 km dugu offroad dionicu
- prva misija odvija se upravo tamo (kod brane), ali tijekom zime, te ukljucuje voznju tj. potjeru po zaleđenom jezeru
- u istoj se misiji, upravo na tom jezeru, ako osobu koju ganjate gurnete u rupu u ledu, može dobiti Artic Grave Trophy
- prva misija puna je animiranih sekvenci, te djeluje kao bilo koja druga misija iz originalne kampanje
- nakon te prve misije, u ostalima više nema snijega, te se radnja odvija 5 godina nakon tih evenata
- nažalost, kasnije je i animiranih sekvenci manje, a veci dio igre igra se kao i DLC "The Betrial Of Jimmy" (arkadno, u GTA stilu)
- povremeno, u kasnijim dijelovima DLC-a naici cete na neki dio radnje vezan uz pricu, sa zanimljivom animacijom
- iako je vecina misija repetivna (odi-ubij-vrati se ili odvezi-ubi-vrati se), ima i dobrih/zanimljivih misija na/u novim objektima
- neki od novih objekata ukljucuju trgovacki centar (iz kojeg na poslijetku kao vozilo za bijeg kradete izlozeni automobil), kucu pored brane, vilu u elitnom naselju i dr.

Da podsjestim - postoje 3 sluzbena DLC-a za PS3 verziju igre: The Betrial Of Jimmy, Jimmy's Vendeta i Joe's Adventures.

Osobno imam prvi i treci, i sa njima istina igra djeluje kompletnije, no i dalje ostajem pri reviewu koji sam napisao u ovoj temi vezan uz glavnu pricu.

Po meni ovo je uistinu sjajna igra, ali povremeno daje dojam da je falilo resursa i love za uciniti ju jos boljom, jer znanja razvojni tim vjerujem da ima.

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: (M) Mafia II
« Reply #35 on: October 27, 2011, 23:15:10 »
Zgotovljen Joe's Adventures (90% - sve misije), sada preostaje freeroam i tko zeli, ponavljanje misija.

Preostalih 10% je skupljanje Playboy plakata.

Zadnja misija (Cathouse) me se prilično dopala, te uz prvu (zaleđeno jezero) ostavila najveci dojam na mene. Pljačka supermarketa također nije loša, a ostale misije su više arkadne i jednostavnije.










Offline DogZy

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2950
Re: (M) Mafia II
« Reply #36 on: October 28, 2011, 12:14:45 »
Lol bikeru,pa za koga ti to pises?? :D

Nisam igrao Mafiu II, ali bila mi je jedno vrijeme u zeljama da je uzmem pa sam odustao :(
Volim free roam igre kao Mafia i ima sve preduvjete za moju kupnju navedene igre ali ju sad necu kupiti jer ne igram puno druge igre.
Na mojoj plejci se vrti samo GT5, tu i tamo Portal 2 i Uncharted.
Kako je ono stinger lijepo rekao u GP-u za GT5:
Institucije su mi se konacno smilovale i postedjele me rusilackog pohoda, pa mi u ruke tutnule primjerak one japanske prokletinje od igre. Od tada na mom TV-u svijetli jedino GT5 i tako ce ostati do izlaska GT6.

Epic, nikad necu to zaboraviti 8)
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: (M) Mafia II
« Reply #37 on: October 28, 2011, 12:27:31 »
Tako i kod mene, ali šteta je propustit tolike naslove.

Ja se nakanio da završim L.A. Noir ali moram priznati uz 'malu' pomoć YT, Uncharted 3 SE sam naručio, sljedeći tjedan mi stiže Resistance 3, kojeg sam posudio, MW3 kupujem, ali samo ću SP proći i ide bratiću, toliko za narednih mjesce dana, nešto sam prodao igara...

Sinoć dok sam vozio B-Spec oko 4h sam vidio da Bajker tuče Mafiu.  :D
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: (M) Mafia II
« Reply #38 on: October 28, 2011, 15:16:49 »
Lol bikeru,pa za koga ti to pises?? :D

...

Pišem svoje dojmove onako kako dolaze, možda nekome pomognu.

Ja osobno bih rado da sam to sve mogao procitati prije kupovine, kako bih znao sto ocekivati (i dalje stojim kod toga da je ovo must-play naslov).

Nije valjda da nekome smeta!?  ???

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: (M) Mafia II
« Reply #39 on: October 28, 2011, 15:27:48 »
Meni smeta, u biti žao mi je, što trošiš novce na te pizdarije umjesto da kupiš volan...

Offline DogZy

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2950
Re: (M) Mafia II
« Reply #40 on: October 28, 2011, 17:02:26 »
Ma ne, krivo si m shvatio. To sam napisao zato sto samo ti pises u tom topicu, do pojave mene( 8)).
Podrzavam tvoje pisanje o igri jer bi nekome moglo pomoci ako ju zeli kupiti... ok?
Tko voli, nek izvoli stingeru ;)
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: (M) Mafia II
« Reply #41 on: October 28, 2011, 18:55:16 »
Meni smeta, u biti žao mi je, što trošiš novce na te pizdarije umjesto da kupiš volan...


Jbg, sto ljudi, 100 čudi. ;D

Ja obozavam ovakve open-world igre, jos ako su smjestene u periodu od recimo 1930ih pa do cca. 1990ih, super.

A za 295 kn koliko sam dao za igru zajedno sa prvim DLC-om + 59 kn za ovaj drugi DLC sumnjam da bih kupio volan (koji napominjem, neznam gdje bih i kako namontirao).

Onaj DLC "između" ne mislim kupovati.

Ma ne, krivo si m shvatio. To sam napisao zato sto samo ti pises u tom topicu, do pojave mene( 8)).
Podrzavam tvoje pisanje o igri jer bi nekome moglo pomoci ako ju zeli kupiti... ok?
Tko voli, nek izvoli stingeru ;)


Ma ok, naravno, nego cudi me da je ispocetka bio prilican broj zainteresiranih igraca, a sada cca. godinu i pol nakon izlaska je igra pala u zaborav. :-\



P.S. A da sam se malo blesavo osjecao pisuci u "blog-stilu" tj. bez sugovornika, to jesam. ;D ;D

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: (M) Mafia II
« Reply #42 on: October 28, 2011, 19:20:08 »
Meni smeta, u biti žao mi je, što trošiš novce na te pizdarije umjesto da kupiš volan...
I da se organizira skupljanje donacija i posalje mu se kupljen volan doma, biker bi ostao vjeran svom kontroleru ;D
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: (M) Mafia II
« Reply #43 on: October 28, 2011, 19:41:49 »
Meni smeta, u biti žao mi je, što trošiš novce na te pizdarije umjesto da kupiš volan...

I da se organizira skupljanje donacija i posalje mu se kupljen volan doma, biker bi ostao vjeran svom kontroleru ;D


Ja se ponekad začudim kako su dobro napravljeni DS kontroleri. Ali bez zajebancije, prije nego nešto rikne prođu sito i rešeto bez po muke. ;D ;D

Nakon mjesec-dva kada ih utegnem fino, vise se ne cuje ni ono krckanje plastike kod naglih manevara. ;D ;D

Konkretno kada sam uzimao PS3 sam uzeo "još jedan DS3 za rezervu", ali evo još mi nije trebao (još je zapakiran), a "stari" ima pitaj Boga koliko radnih sati.

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: (M) Mafia II
« Reply #44 on: October 28, 2011, 20:08:30 »
Eh, da ti baciš koji krug GT5 sa volanom, okanio bi se ti svega.  ;D
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo