Author Topic: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread  (Read 949959 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2955 on: November 06, 2012, 13:52:54 »

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2956 on: November 13, 2012, 12:38:12 »
Gran Turismo Kazunori Yamauchi Drift Challenge with Dai Yoshihara at SEMA 2012

Offline Toninho

  • Driftoman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 527
  • PSN_ID: Toninho_HR
    • Drift.hr
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2957 on: November 14, 2012, 16:25:50 »
Eto, sad znamo zašto je driftanje u GT-u za pimpeka...  ;D
BTW, moj favorit drift auto je upravo ova Dai-jeva S13.

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2958 on: November 19, 2012, 22:28:41 »
Gran Turismo Kaz Yamauchi GT Academy, GT Awards and Racing SEMA 2012
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2959 on: November 19, 2012, 22:42:46 »
Čovjek se baš osjeća odgovornim za ove pobjednike GT Academyja...

A spominjanje Pikes Peaka opet baca u razmišljanje kako bi dobro bilo kad bi to vidjeli u GT6. Vratio bi se GT-u isključivo zbog toga - novi hardcore izazov kao što mi je nekada to bio Nurburgring.
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2960 on: November 20, 2012, 06:38:33 »
Ma bit će dobar taj GT6... jednog dana kad se pojavi.  8)
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4506
  • Man who wasn't there
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2961 on: November 20, 2012, 08:26:41 »
Vozi li itko rally i snježne staze u GT5? Karting? Red Bull? Bolje da su umjesto toga napravili još 20-30 premium auta (stare Alfe, Alpine, BMW-i, da ne počinjem sad) i 5-6 staza kao Silverstone, Interlagos, Catalunya i sl. Karijera u jebenom Shift 2 Unleashed nudi valjda pet puta više uzbuđenja i sadržaja, a staze da ne spominjem. Mislim da Polyphony mora dobro promisliti što žele da bude GT6, jer ako bude opet pola sadržaja koji me ne zanima na uštrb onog drugog, ne znam da će mi to biti razlog kupnje PS4 (ako ne bude na PS3 ).

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2962 on: November 20, 2012, 11:23:04 »
Ikral, GT5 je' GT3', GT6 će biti 'GT4', zato ne brini!  :-*
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline iced16

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4650
"Racing, competing, it's in my blood. It's part of me, it's part of my life; I have been doing it all my life and it stands out above everything else."

Ayrton Senna

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2964 on: November 20, 2012, 16:39:08 »
Vozi li itko rally i snježne staze u GT5? Karting? Red Bull? Bolje da su umjesto toga napravili još 20-30 premium auta (stare Alfe, Alpine, BMW-i, da ne počinjem sad) i 5-6 staza kao Silverstone, Interlagos, Catalunya i sl. Karijera u jebenom Shift 2 Unleashed nudi valjda pet puta više uzbuđenja i sadržaja, a staze da ne spominjem. Mislim da Polyphony mora dobro promisliti što žele da bude GT6, jer ako bude opet pola sadržaja koji me ne zanima na uštrb onog drugog, ne znam da će mi to biti razlog kupnje PS4 (ako ne bude na PS3 ).

ja vozim skoro uglavnom reli više od svega.
i puno staza sam si napravio u map editoru jer su mi ove pomalo dosadile.
kako sam gušto kad sam ubacio gt4 i sve one el captian tj cathedral rocks reli, pa grand canyon, swiss alps...
da se izbaci reli kazo bi me vrlo vjerojatno izgubio jer se reli fino uklopio...
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline vresk

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 101
  • PSN ID: vresk_gt5
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2965 on: November 22, 2012, 10:10:04 »
Vozi li itko rally i snježne staze u GT5? Karting? Red Bull? Bolje da su umjesto toga napravili još 20-30 premium auta (stare Alfe, Alpine, BMW-i, da ne počinjem sad) i 5-6 staza kao Silverstone, Interlagos, Catalunya i sl. Karijera u jebenom Shift 2 Unleashed nudi valjda pet puta više uzbuđenja i sadržaja, a staze da ne spominjem. Mislim da Polyphony mora dobro promisliti što žele da bude GT6, jer ako bude opet pola sadržaja koji me ne zanima na uštrb onog drugog, ne znam da će mi to biti razlog kupnje PS4 (ako ne bude na PS3 ).

Pa već smo zaključili nekoliko desetaka puta kako neke stvari nisu dovoljno iskorištene pa tako i karting, rally, nascar (po meni) i topgear kao nekakvo ime.  Isto tako smatram da im je jedina greška (osim manjka vremena) bila uvođenje uništavanja automobila. Ali greška zato jer je ispalo da je model štete na razini igara od prije deset godina i tu su očito izgubili vrijeme bezveze. 

Karting je meni fantastično zabavan ali treba ga iskoristit do kraja, tu nisu ni staze problem ali je prelagan za osvojit prvo mjesto! Znači poradit na AI i više turnira!   
Rallyu treba dati neku priču da to ispadne više kao pravi WRC i meni fale one staze gdje se usporedno natječeš sa drugim vozilom, mislim da je to u colinu bio SS. Sam osjećaj u vožnji je u GT5 dovoljno dobar da se ne izbacuje rally.

Meni je čudno da te karting i rally ne zanimaju, ali ok, slažem se da je GT primarno simulacija cestovnih utrka i automobila i to će i ostat bez brige  :)

Ima tu još puno toga i nadam se da će GT6 donest jebački dobar paket svega ovog što smo u petici vidjeli.


Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4506
  • Man who wasn't there
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2966 on: November 22, 2012, 15:29:36 »
Bio mi je rally super u GT3 recimo, nije loš ni u GT4, ali u GT5 nema očekivanog napretka. Kao što kažeš, nedovoljno iskorištene licence, ostali su old school a svi su drugi napredovali. Da je Shiftova karijera i staze u GT5, e to bi bila definitivna vožnja ove generacije, kao nekad GT4, ovako jednostavno to nije to. Pozlatile se riječi Perici, ali ne znam. Čekamo.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2967 on: November 22, 2012, 16:07:00 »
Pun mi je kurac čekanja... cili život prođe u čekanju

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4506
  • Man who wasn't there
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2968 on: November 22, 2012, 16:17:01 »
Ja čekam uz Shift 2, F1, Dirt, a sad i TD Ferrari. Ugodno čekanje mogu ti reć, preporučam i drugima ako vam je dosadno.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2969 on: November 22, 2012, 16:21:19 »
Moje osobno misljenje je da nikada nece biti jedna igra koja ce zadovoljiti sve sto mozemo zeljeti. Uvijek ce neka igra imati nesto drugo iz ovog ili onog razloga i tu nikad ne moze biti opci kompromis. Da moze, vec bi postojao.

Ono cemu se mozemo nadati je da ce sve vise igara poceti medjusobno dostizati kvalitativno i sadrzajno jedne druge, pa ce biti vise igara koje ce nuditi podjednaku razinu uzitka u sadrzaju, a moci cemo se "seliti" medju njima ovisno o inspiraciji.

Ocekivati da ce jedna jedina igra imati sve sto moze zadovoljiti 567 tipova ljubitelja automobilizma je utopija. Netko hoce rally, drugi hoce promjenivu dan-noc na svim stazama, treci hoce kisu, cetvrti realan damage, peti zele samo masu opcija za online, sesti zele sve BMW modele ikad napravljene, sedmi naricu za Porcheom, osmi hoce Livery Editor, deveti psuju sto nema opcije za YouTube export replaya, deseti se zale na kartonsko drvece, jedanaesti zele sikane za COurse Editor i jos 20 okolisa, dvanaesti bi 670 utrka u karieri, trinaesti bi B-Spec ovakav, cetrnaesti bi B-Spec onakav, petnaesti ne bi uopce B-Spec, sesnaesti zele da bude jos veca i teza simulacija, sedmnaesti bi tri zone potrosnje i grijanja guma, osamnaesti bi telemetriju na ekranu u stvarnom vremenu, devetnaesti po dodatne retrovizore u cokcpitu, dvadeseti bi integraciju sa Vitom, dvajesprvi bi uknuli sve assiste, dvajesdrugi bi puno NASCAR karijeru, dvajestreci hoce licencirane touring europske aute i staze, dvajesdrugi bi alpha-efekte u HD, dvajestreci narice jer kamera iz treceg lica nema sway kao u GT3, dvajescetvrti ne zeli takav sway vec hoce ovakakv kakav je sad, dvajespeti bi zenske vozace kao mogucnost, dvajestsesti bi i motore, dvajestsedmi ne zeli cut za motore, ali bi rado kamione, dvajestosmi nece nista od svega ali bi htio da se mogu slat tuninzi okolo.. i tako unedogled.

Nema sanse, zato i govorim citavo vrijeme - treba igrati puno igara i uzivati u svakoj od nje.

Najblize navedenom sto cemo zasad ikad dobiti jest pCARS, ali to samo zato jer oni planski rade igru koja se treba svidjeti prije svega entuzijastima. No niti ona nece imati bas sve sto bi tih 567 tipova igraca zeljelo, o cemu najvise govori kaos zelja i pozdrava na WND forumu.

Nitko se nije rodio da bi svima ugodio. Tu poslovicu nece promijeniti ni Gran Turismo niti bilo koja druga igra ikad.