Author Topic: Što dalje?  (Read 46979 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Što dalje?
« on: October 14, 2010, 15:34:51 »
Iako je ovo tema koju bi bilo primjerenije otvoriti nakon izlaska GT5, s obzirom da ionako nemam(o) pametnijeg posla, ajmo malo diskutirati.

Naime, manje-više ili više-manje, znamo dosta toga o GT5 odn. o tome što nam igra donosi. Postavlja se pitanje, što nam to nedostaje odn. što bi GT6 mogao/trebao donijeti.

Grafički, manje više na ovoj platformi teško da može napraviti nešto više. Pri tome ne mislim na "karton publiku" i "2D stabla". S te vizualne strane je uglavnom sve ispunjeno, od same vizualne prezentacije igre pa do promjenjivih vremenskih uvjeta, te smjene dana i noći. Ostaje jedino da naprave da svi automobili budu premium.

Što još nedostaje serijalu da bude potpun? Porsche kao marka automobila, no to nije ništa krucijalno. Fizikalni model je nešto što pretpostavljam uvijek može napredovati, mada ne znam da li tu ima ograničenja po pitanju hardware-a.

Broj staza odn. nove staze je također nešto što nije od tolike važnosti, bar ne po pitanju da aktualni naslov oskudijeva sa istima.

Što još? Kreator staza kao u Modnation Racers-u, di bi imali potpunu slobodu kreiranja staza i okoliša? Mada ne znamo da to već nema u GT5, no možemo na osnovu Kazovih izjava ipak naslutiti da takvih mogućnosti nema. To mi nekako ostaje i jedina bitnija stavka koju bi GT serijal trebao imati.

Ono što sam već prije pisao, a to je da količina goriva utječe na težinu automobila što pak utječe na performanse (pretpostavljam da toga ovdje neće biti, ali nikad se ne zna). To bi mi bio jako lijep dodatak online utrkivanju i realnosti...

Vama pada još nešto na pamet? Ajmo, da čujem što vi mislite o ovoj tematici...

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Što dalje?
« Reply #1 on: October 14, 2010, 17:20:48 »
Evo jedna sjajna tema za kraj radnog dana.

Mislim da ce GT5 dati najbolji odgovor na pitanje "sto dalje", barem kroz iduce krace vrijeme. Ocito je kako se radi o okviru za razvoj buducih GT igara, od kojih ce se GT6 dogoditi na PS3 do 2013. koliko ja znam, a sedmi nastavak - nazovimo ga ovdje "GT7" - ce svakako biti PS4 launch igra (sto svi trebaju biti sigurni, ali otom-potom).

Osobno vidim razvoj samog serijala kroz dva nacina - jedan fokusiran na casual igrace i jedan fokusiran na zahtjevne igrace. A sve ovo sto su napravili sa GT5 jasno pokazuje kako bi to moglo otici upravo u tom smjeru i u potpunosti iskoristiti sve ono sto ce donijeti buducnost samog gaminga i citave entertainment industrije - to je online i pay-per-play.

Pa da objasnim.

Ocito je kako GT5 na neki nacin "zamata" sve to je ikad napravljeno u zanru uopce u jedan veliki paket. Trenutno jedino sto nedostaje iz zanra - ako je to uopce bitno, ali recimo da je postalo standard na neki nacin, barem za casual ekipu i one kojima se da zezati s tim - jest Livery Editor. GT5 s tehnicke strane donosi sve sto danasnja tehnologija uopce omogucava na komercijalnoj razini - Full HD, 3D, head-tracking, podrsku za volane, 7.1 surround - i sve to isporucuje da radi vise-manje savrseno, ako izuzmemo najavu kako bi po kisi mogle malo stekat utrke sa 16 auta - sto na iducoj generaciji svakako nestaje kao krpom obrisano. Nebitno.

Na drugom mjestu tu je fizikalni model jasno podjeljen na casual i hard-core publiku, progresivni damage model (vizualni i mehanicki), progresivni model potrosnje guma, za gorivo jos trebamo vidjeti (imali smo ga u GT4, tko zna, mozda im je bila voznja u parku napraviti da i to bude progresivno - tu uopce ne vidim da nece postojati u nekom casu) ali i ono ce biti unutra, promjene dana i noci, promjene meteoroloskih uvjeta, algoritmi koji simulairaju nastanak meteoroloskih promjena, algoritmi koji simuliraju utjecaj meteoroloskih uvjeta na stazu, gume i mehaniku automoibla, sve zamislive podloge, Course Maker, vjetar... Ono, nema toga sto nisu ubacili unutra, a da postoji u stvarnom zivotu.

To je sve sadrzaj.

Potom, tu su okviri unutar kojih taj sadrzaj funkcionira, od B-Speca, PhotoModa, replaya, karijere, multiplayera, evenata, dozvola, svega onoga sto cini sam gameplay - dakle to je forma.

I sto sad sve s tim? Osobno mislim kako bi se u nekom casu - to je ovo gore sto sam spominjao sa GT7, ali mozda se dogodi i ranije, vrijeme ce pokazati - moglo lako dogoditi "razdvajanje" same igre na hard-copy igru namjenjeu podjednako casual i hard-core publici, ali i stvaranje necega sto cu nazvati Gran Turismo Online, a sto mislim da je vrlo izvjesna buducnost serijala u puno aspekata.

Naime, primjer iRacinga jasno pokazuje smjer u kojem bi se GTO mogao kretati. Za hard-core populaciju to bi bilo ono sto ce Activision vec pokazati iduce godine - a sto je WoW razvio do savrsenstva - pay-per-play servis na principu mjesecne/godisnje/nebitno pretplate.

Da ne objasnjavam previse, logika je jasna - sve ovo sto su razvili u GT5 bit ce do besvijesti usminkavano u buducnosti, PS4 ce svakako omoguciti i preko 50 automobila na stazi, ali svi se slazemo kako je ionako 70% opcija koje donosi GT5 posve nebitno za casual publiku. Oni ce iskljucivati mehanicki damage, nece voziti po kisi jer nece znati, nece voziti po mraku, nece u principu raditi nista sto "pali" hard-core.

Sa milijunima igraca koje GT brand privlaci, Gran Turismo Online servis - gdje bi hard-core ekipa vozila po sustavu iskljucivo multiplayer utrka, uz dedicated servere, svu zamislivu tehnicku podrsku, integriran community na svaki zamisliv nacin, sve simulacijske opcije, sluzbene lige, bla, bla - GT bi bez problema mogao postojati u dva odvojena svemira. Naravno, razvoj hard-copy igre ce se i dalje dogadjati, sa svim odrednicama koje ima, ali upravo ce takva hard-copy igra na disku u stvari predstavljati "poligon za regrutaciju" potencijalnih igraca za GTO.

U sve to treba uklopiti daljnju filozofiju razvoja "vlasnistva", odrzavanja vozila, itd, a da i ne pricam kuda bi se takav MMORS (multi-massive-online-racing-simulator) mogao razviti ukoliko bi se u strukturi pojavilo natjecanje i virtualno postojanje igraca kao vozaca po stvarnim parametrima - gdje se voze lige po kategorijama, zaradjuje lova s kojom se odrzavaju auti, kupuju gume i dijelovi, itd, itd. - kao u iRacingu, ali posve pretoceno u simulaciju trkaceg zivota. Uostalom, ako netko moze kreirati takvu virtualnu stvarnost, onda je to PD. A sve sto znamo o Kazunoriju i njegovim vizijama govori kako on sanja planine.

S financijske strane to bi im donijelo ogroman profit, buduci da je sigurno kako bi hard-core i dalje kupovali svaki hard-copy nastavak igre - zbog karijere, zabave, novih modela (da ne pricamo kako bi dodatna stvar bila integracija hard-copy i GTO) -  dok bi casual elipa i dalje kupovala ono sto je klasicna "igra". A kad uzmemo u obzir kako iRacing ima tek 20.000 pretplatnika, na kojima zaradjuje preko 2 milijuna $ godisnje (prosjecna godisnja zarada je oko 100$ po korisniku, ovisno o modelima pretplate), jasna matematika nam govori koliko bi GTO mogao zaraditi kada bi imao recimo 200.000 pretplatnika - a s obzirom na velicinu GT branda itekako sam skroman u ovoj procjeni - spremnih placati recimo 10 eura mjesecno za takvu pretplatu - a svatko od nas bi odmah dao 10 eura mjesecno za neki sulud svijet Gran Turismo Onlinea namjenjen iskljucivo ozbiljnijim vozacima. Ako zbog niceg drugog, onda zbog Public Lobbija ;D

Ali pustimo profit na stranu, stvaranje takve vozacke zajednice - a sad uklopimo u citavu sliku buducnost medija, poglavito internet-televizije, razvoj interneta, integracije na svim poljima komunikacije, itd - bi u poprilicno skoroj buducnosti takvoj GTO "igri" omogucile da postane stvarnost u stvarnosti. Lucas Ordonez je primjer onoga sto ce nas Prasinar mozda postati u buducnosti, odnosno gdje virtualni vozaci postaju stvarne zvijezde i gdje stotine tisuca ljudi prate nesto sto se dogadja virtualno i gdje su virtualni sudionici i pobjednici itekako opipljivi.

A da o marketinskim aspektima takvog "svemira" i ne pricamo.

Naravno, vrijeme ce pokazati hoce li se to dogoditi, ali ako razmisljam o tome kuda GT moze otici dalje u iducem desetljecu, onda je to jedini put koji komercijalno i sadrzajno ima smisla.

Offline poiux

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 596
Re: Što dalje?
« Reply #2 on: October 14, 2010, 17:28:49 »
Stvarno ne znam cega ce sve biti u GT5 pa mi je o GT6 tesko govoriti, ali se nadam da ce u GT5 biti neko veliko iznenadenje koje nikome od nas jos nije palo na pamet, i otvoriti nam nove vidike.
Takoder se nadam da ce time trial statistika biti u najmanju ruku na nivou GT2 igre, moje najdraze GT igre do sada.
U ostalim GT igrama statistika mi je bila najveca mana, ali mislim da ce na GT5 sve biti kako treba, pogotovo zbog online komponente.
PSN ID: poiux

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Što dalje?
« Reply #3 on: October 14, 2010, 17:42:02 »
Oduvijek me zanimalo kakva razmišljanja imaju ljudi o budućnosti GT serijala, pogotovo oni koji su u boljem doticaju sa industrijom i serijalom. Tu naravno aludiram na tebe Amare. A sve ovo što si iznio odlazi stvarno daleko i čini se super zanimljivim i uzbudljivim.

No kao što si napisao - sve sto znamo o Kazunoriju i njegovim vizijama govori kako on sanja planine - tako i ja razmišljam i uvjeren sam da će na kraju čovjek provesti neke sasvim nove ideje koje drugima nisu ni pale napamet i da sve što je vezano uz GT nikad neće biti manje uzbudljivo nego što je sada. Drugi naslovi su pogurani isključivo tehnologijom koju PD opet diže za par nivoa, a ono što je važnije je da GT ima tog lika koji zamišlja nezamislivo.
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Što dalje?
« Reply #4 on: October 14, 2010, 18:01:50 »
Amare, nisam baš uspio shvatiti, da li ti ovo vidiš u GT6 ili GT7? Ili podjednako raspodjeljuješ na oba naslova?


No kao što si napisao - sve sto znamo o Kazunoriju i njegovim vizijama govori kako on sanja planine - tako i ja razmišljam i uvjeren sam da će na kraju čovjek provesti neke sasvim nove ideje koje drugima nisu ni pale napamet
Pa to i pitam... što se to još može uvesti u igru, a da je do sada nema... Generalno gledano, manje više sve ima, postoje samo nijanse i sve je stvar finog "tuninga" igre i usavršavanja postavki.
Evo, Amar je spomenuo Livery Editor, priznajem, na to sam zaboravio jer mi je do definitivno nebitna stvar. Meni bi bilo dovoljno da mogu birati boju i šare na kombinezonu i kacigi, dok na tvornički auto mi je dosta da bude broj na naljepnici na vratima, eventualno da se napiše nick (ime) na stražnjem bočnom staklu ili pak bira registarska pločica. Ona crtkaranja kao u forzi mi definitivno ne trebaju...

Ovo za zasebni, plati pa igraj, online svijet je normalan razvoj događaja, to će za slijedećih 5-10 godina postati kao "dobar dan". Protiv takve koncepcije nemam ništa protiv ukoliko bi to bilo razdvojeno na način kao što Amar navodi da bi trebalo biti pa da i povremeni igrači i oni hard core imaju svoju zabavu.

No, koliko je to daleko od nas... da li to možemo očekivati već kod GT6 ili tek na slijedećoj generaciji konzola? Da li će GT6 biti samo svojevrsni "pokusni kunić" koji će nas tek uvesti u takav svijet da bi ekspanzija došla sa GT7?

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Što dalje?
« Reply #5 on: October 14, 2010, 19:06:56 »
Ja očekujem da će se tek na sljedećoj generaciji konzola nešto značajnije ostvariti. Čini mi se da će GT6 biti još jedan "običan" naslov (iako ni GT5 nije nimalo običan, dapače, no kroz svo ovo vrijeme nam je to postala normala, makar igra još nije ni izišla), a da će se tek na novoj generaciji raditi neke nove stvari. Koje - nemam pojma.

Dosta zatvoreno razmišljam u vezi svega toga. Neobično mi je zamišljat ove stvari koje je Amar naveo i ići toliko daleko. Dosta se vežem za ovo trenutno...

Igra stvarno ima sve (osim livery editora kao što ste rekli). No idem cjepidlačit.

Za GT6 treba uvesti potpuno realan i dinamičan protok vremena i promjenu vremenskih uvjeta, makar se radilo u utrci od 10 minuta i makar kapljice kiše bile sitne ili se radilo o pljusku od 2 minute i to na svaku stazu. Trebaju svi modeli biti premium (razinu detalja ne treba povećavati, ovo je sasvim dovoljno). Dodati nove staze. Unaprijediti Course Maker što znači dati više slobode korisniku. Omogućiti vožnju endurance utrka grupi od 4 vozača preko online-a. Cijeli taj "sadržaj", kako ga je Amar nazvao, staviti u novu grupu evenata, dakle dodati još neke "forme", bilo da se radi o novim Special eventima, regularnim eventima, online eventima, misijama ili nečim sasvim novom.

Smiješno je kako jednostavno ne pronalazim ništa više čak iako cjepidlačim. Sigurno ima nekih tehničkih stvari koje bi se mogle unaprijediti, no u to se previše ne razumijem. Slično i sa strukturom igre. GT5 je predstavio nešto novo o čemu prije nisam ni mislio, a čini se izvrsnim. Ne uspjevam ići toliko daleko... No, ovako sitnim detaljima se ne bi ni nadao da se ne radi o GT-u. Kazunori je sam pokazao kojim putem ide i što želi pa je GT zapravo jedina igra od koje se može očekivati ovako nešto i koja ne samo da donosi sve ovo što će donijeti, nego je to toliko bolesno ispolirano da praktički nema greške u kodu.

Možda ne vidim neke detalje koji bi mogli GT5/6 učiniti još potpunijim, no to je vjerojatno zato što ih nema. Kad god prijateljima pričam o GT-u govorim im koliko je to ogromna stvar, da projekt ima sve i više nego što je potrebno i zamislivo. Od sadržaja, načina na koji je prezentiran, tehničke izvedbe, bla, to znamo.

Kompletnu sliku mi je dao GT5, Amar je onime gore sve to proširio u nekim novim smjerovima, no na kraju krajeva nemam pojma kojim će točno smjerom serijal ići što sve čini ekstra uzbudljivim pogotovo kada znam da iza cijelog serijala stoji PD i Kazunori. Budućnost je radosna. :-*
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: Što dalje?
« Reply #6 on: October 14, 2010, 19:13:17 »
Budućnost je radosna. :-*
Pitanje je koliko ću volje imati za sve to u budućnosti. Ali to je moj problem.

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Što dalje?
« Reply #7 on: October 14, 2010, 19:18:06 »
Da li će GT6 biti samo svojevrsni "pokusni kunić" koji će nas tek uvesti u takav svijet da bi ekspanzija došla sa GT7?

ja mislim da će tako nekako biti i sada, gt5 donosi masu novih stvari koje će biti usavršene za gt6 koji isto tako donijeti neke nove stvari koje će se usavršiti sa gt7 i tako u nedogled

Budućnost je radosna. :-*
Pitanje je koliko ću volje imati za sve to u budućnosti. Ali to je moj problem.

volje ću imati, veći je problem da li ću imati vremena?
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Što dalje?
« Reply #8 on: October 14, 2010, 19:28:04 »
Budućnost je radosna. :-*
Pitanje je koliko ću volje imati za sve to u budućnosti. Ali to je moj problem.
Isto pitanje sam si i ja postavio puno puta, ali mislim da ću za GT uvijek imati volje. Možda mi volja za gamingom opcenito popusti (već sada je jer nemam vremena), ali za GT neće. Možda malo popusti nakon što ga budem igrao godinu dana i slično, ali će se uvijek vratiti pogotovo kada na vrata počne kucati novi GT naslov.

Meni je GT jedna od onih stvari koja mi se uvukla pod kožu dok sam mlad i po svemu što sam do sada iskusio, takve stvari zauvijek ostaju u pojedincu. Isto mi je sa skejtanjem, glazbom te dakle GT-om, ali i autima općenito.
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Što dalje?
« Reply #9 on: October 14, 2010, 19:28:48 »
Budućnost je radosna. :-*
Pitanje je koliko ću volje imati za sve to u budućnosti. Ali to je moj problem.
To se nikad ne zna... godine donose svakakve promjene :)

No, ja se nekako najviše bojim da li ću ako sam do sada bio nekakav hard core (ili bar na tragu toga) zbog realističnosti igre biti primoran postati casual, te koliko će moj ego biti, ako dođe do toga, sposoban to izdržati 8) Da ne spominjem da sigurno neću postati mlađi te koliko će tijelo uopće moći pratiti sve to ;D

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: Što dalje?
« Reply #10 on: October 14, 2010, 20:12:51 »
GT5, GT6 ako izađe na aktualnoj generaciji ću sigurno voziti. Sad, da li ću kupovati PS4 ili kako će se zvati, nisam siguran. Što ti kažeš, vrijeme nosi svoje. Nije isto imati 15, 20, 25 ili 35-40 godina. Sporiji sam, to vidim i sad, Rasti ne mogu prići ispod 3 sekunde po krugu, ali zar moram? Pa nije pitanje života i smrti, već zabave. Znam da je njemu dosadno voziti protiv mene, kao i meni protiv nekog toliko sporijeg, ali kao što Amar neku večer reče, trackdays i operi. Malo kvalifikacija, malo zajebancije na headset i eto ugodno provedenog vremena. Ionako nemam nekih drugih hobija (za motor nemam para, prodo prije svadbe i nikad više kupio), ne pratim nogomet, jedino F1 i gaming. A usput nešto i naučim od bržih, te poderem omražene mi Engleze za još koju sekundu po krugu. Ma vozit će se, ako i ne na PS4, onda još godinama na PS3. A to će biti lijepe godine.

Offline poiux

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 596
Re: Što dalje?
« Reply #11 on: October 14, 2010, 20:44:07 »
Ne znam da li ce vas to utjesiti, ali ja imam 46 godina i ne osjecam nikakvo pomanjkanje interesa za GT, a igram i druge igre ne samo trkace.
Znam da je to individualno jer neki moji vrsnjaci se vec ponasaju kao stare babe, i to vec desetak godina.
Sto se tice zamora materijala, to je isto ok, refleksi odlaze zadnji, lol.
A vidim i kroz utrke da mladost ne donosi neku prednost, trkam se i sa starima i sa mladima i nisam uspio naci nikakav dokaz u korist bilo koje grupacije.
Kako je uvazena kolegica Aleska kazala: jesam stara po godinama, ali imam mlado srce.
Zivila Aleska, i nisi stara ni po godinama.

Ovo je vjerojatno offtopic, a s druge strane mozda i nije, ime topica je: Sto dalje ?    
PSN ID: poiux

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Što dalje?
« Reply #12 on: October 14, 2010, 21:01:55 »
Što ti kažeš, vrijeme nosi svoje. Nije isto imati 15, 20, 25 ili 35-40 godina. Sporiji sam, to vidim i sad, Rasti ne mogu prići ispod 3 sekunde po krugu, ali zar moram? Pa nije pitanje života i smrti, već zabave. Znam da je njemu dosadno voziti protiv mene, kao i meni protiv nekog toliko sporijeg, ali kao što Amar neku večer reče, trackdays i operi. Malo kvalifikacija, malo zajebancije na headset i eto ugodno provedenog vremena.

Jesam li ja davno rekao da ću organizirati ligu za penzionere. S ovim mladićima kao što su Prašinar, Rasta, Keko,... ionako nemamo što tražiti, a nas 5-6, 10 s odjela gerijatrija će uvijek moći nabaciti finu utrku.

Uleti meni Keko neko večer da bacimo online na Prologue. Ja velim, ajde, al mi pošalji setup. I pošalje on, složim ja to, uletimo u utrku s još neka dva lika. Keko odjuri, mene ovaj jedan izgura, pa sam potrošio krug dok sam ga se riješio i sad ja vozim drugi. 10 krugova, Keko samo odlazi, oko 2-3 sekunde po krugu i onda mi veli "nisi loš" ;D ;D ;D

Jebote, da je bar pričekao, pa se sprdao samnom, nego tip ode ko da mu život ovisi o tome ;D

A što se tiče hobija, ja volim nogomet i to vrlo. Imam satelit pa se sve prati tako da je to jedino što će imati prednost ispred GT-a. Jebiga, ipak sam muško 8)

Offline Taxirat

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 410
  • PSN ID: Taksirat
Re: Što dalje?
« Reply #13 on: October 14, 2010, 21:12:05 »
A ja čekam kacigu ;D Kacigu, ljudi, i rukavice.  Zamisli sjediš u sobi s kacigetinom na glavi, spuštenog vizira, a ispred tebe nema TVa, sve ugrađeno u kacigu, Slika je na viziru, sjediš u GT40 i osvrćeš se oko sebe i vidiš da si u GT 40, Rukavice, volan, getriba i dugmići logitecha imaju nekakve senzore i uvijek animirano vidiš gdje ti je ruka, a gdje gumb, šalt hebla, volan...Ne znam da li je to u teoriji uopće izvodivo, ali to bih želio da doživim. ono gledaš desno i vidiš auto i stazu desno od sebe, gledaš u retrovizor, gledaš u zavoj, osvrneš se i vidiš zadnju klupu u M3... :D
Ne vidiš ništa izvan Gran Turisma  :D

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Što dalje?
« Reply #14 on: October 14, 2010, 21:41:14 »
Volan imamo kao i vibrirajuce papucice, ja bih jos zelio vibrirajuci "prsluk"!
To sam vidio da ima za FPS, mislim da nebi bilo lose i za GT-neki broj, ipak vibrirajuca stolica ili nesto drugo je puno love.
Mene zanima kako ce se stvari odvijati u tom smjeru, znam da vec sad postoje stvari koji simuliraju G silu,
ali sve je to puno love.

Nesto dostupno kao volan i mozda taj prsluk ili ako i sjedalo neko vibrirajuce ne bi bilo puno love.
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo