Author Topic: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema  (Read 147511 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #135 on: June 28, 2011, 16:42:22 »
Sjajan video koji pokazuje Nurburgring GP i novi M5, pa sve to komparira sa FM3 i GT5.

http://xboxfront.wl.gamereport.de/v/JlJj7w7eluL/Forza-Motorsport-4/Nürburgring-Gameplay-und-Videovergleich-mit-Forza-3-und-GT5/

Meni ovo izgleda odlično i ne vidim ništa što bi mi smetalo. Sve je super, kao što se i očekuje od Forze koja dolazi iza GT5. Ipak je X360 grafičkim čipom sasvim poravnat sa PS3, ako ne i malo ispred, a iskreno mislim da nijedan od ta dva sistema nije dao svoj maksimum. Dakle, od GT6 očekujemo s pravom puno više no što smo dobili, a dotad slinimo na F4 i zavidimo vlasnicima one bijele škatulje.


kao jedan od vlasnika te škatule bijele, i dalje tvrdim da je GT5 grafički puno realniji od F4,barem prema vidjenom
PSN_ID: Dzidza1978

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #136 on: June 28, 2011, 16:45:21 »
Kao vlasnik oba GT5 je u usporedbi sa FM fotorealističan, dakle govorim samo o vizualnom dijelu... to ne znači da FM loše izgleda ili tako nešto, no na njemu vidiš da se radi o igri, sa GT5 u nekim momentima i ne...

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #137 on: June 28, 2011, 17:03:01 »
Ma sitne razlike me ne diraju, meni je grafika tu da sluzi svrsi, dakle da ide glatko i da ne upadaju neki detalji u oko (treperece sjene, pop-up staza i sl.). Evo, NFS HP nije ni blizu GT5 u realisticnosti, a meni je igra super. Takav izgled, dobar vozni model i ostalo sto cini simulaciju dobrom, i sto zabavniji sistem napredovanja, sto vise treba? Dobar online, ofkors.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #138 on: June 28, 2011, 17:09:30 »
TO je jedna vrlo kompleksna i zamrsena tema.

Ukratko, koliko moze biti ukratko, Polyphony je svoj, kolokvijalno cemo ga znavati *GT5* engine razvijao uglavnom sam, ali uz pomoc svedske tvrtke Illuminate Labs i njihovih naprednih LiquidLight rjesenja za virtualno osvjetljenje. Radi se o setovima alata za plug-inova za Mayu (citav GT se oduvijek radi u Mayi i 3D Studio Maxu) i renderiranju svjetla u stvarnom vremenu.

E sad. Ono sto je ogroman pomak nove Forze 4 u odnosu na sve prijasnje Forza igre je sto ce po prvi puta predstaviti tzv. Image Based Lightning, odnosno osvjetljavanje objekata i scene u stvarnom vremenu. Naravno, sve je to stvar kompromisa prema konacnomigledu, kao i vremena koje se provede u "sminkanju" detalja.

Apsolutno nema dvojbe da GT5 izgleda puno uvjerljivije, a to je svakako rezultat toga da svi u industriji znaju kako su PD majstori osvjetljenja bez premca. Medjutim, to ima svoju cijenu, a cijena se zove razvitak enginea u trajanju od gotovo 7 godina, buduci da upravo razvoj grafickog pokretaca za *GT5* engine vuce svoje korjene jos u vrijeme kraja rada na GT4 igri i testiranje tog LiquidLight sustava koji se tada testirao u PhotoModeu.

Tesko je normalnom korisniku objasniti sto toliko traje i zasto on sad mora cekati svoju igru toliko, ali u tome i jest poanta - dok je recimo Turn10 od 2004 do 2011 izdao prakitcno 4 Forza igre, Polyphony je izdao Prologue i GT5 (ok, i Tourist Trophy i GT PSP, ali te obje igre je radilo vise-manje 6 ljudi).

Cinjenica da GT5 engine izgleda kako izgleda, da radi u 1280X1080p/60 fps, uz HDR osvjetljenje, 16 auta na stazi od 300.000 poligona i real.time deformacije, real-time efekte vjetra, temeperature staze, kolizije u objektima na stazi, animacije vozaca u svakom autu, stvarno HDR i HDC osvjetljnje u kabini za auto iz kojeg se igra i real-time dan/noc i kisu - a sve to na hardveru od 512MB radne iz 2005. godine - je dostignuce kojem svi skidaju kapu do poda i nikad se ne dizu od stahopostovanja. Naravno, problem je samo sto to nigdje javno nece reci, jer PR je PR, a marketing je marketing.

Forza 4 izgleda fantasticno i nakon GT5 ce svakako biti najljepsa voznja uopce. Naravno, ocekujte opci rat na temu sjena, anti-aliasinga, detalja i refleksija - ali i tu PD ipak odnosi pobjedu - jer njihova se igra renderira u 1,5X visoj rezoluciji nego FM4 > a tome nitko, nigdje ni pod razno ne moze prismrditi.

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #139 on: June 28, 2011, 17:10:47 »
Osobno ne bih nikada stigao igrati online i Forzu4 kraj GT5... jednostavno ako se ikad docepam boxa, sluzit ce da multiplatform igre igram besplatno i prije nego izadju ::)
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #140 on: June 28, 2011, 20:15:10 »
Moje misljenje sto se Nurba tice - oštrija šikana je meni draža, steta da se ne moze izabrati za Nordschleife dio.

Mozda najbolje bi bilo da se kod odabira Nurba (sve verzije - Nord, GP-F, GP-D, Type V i 24h) nakon odabira staze bira tip te šikane, tako bi svi bili zadovoljni.

Osobno volim kada staza ima bar jednu takvu šikanu nakon duge ravnice, a plus toga, bolje da je stiropor "unutra" nego nepomjerljivi zid kao na prvoj šikani na Monzi, jer izgleda realnije.

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #141 on: June 28, 2011, 23:58:53 »
Amare, veliko HVALA!  :-*
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #142 on: June 29, 2011, 01:13:49 »
Moram se samo umijesat u tehnikalije.
Maya je 3D modeler i u njemu se modeliraju objekti, tj poligonske mreze iliti "meshevi" s teksturama i ima samo rudimentarnu shemu lightinga, za potrebe previewa.
Za pravi render se koriste drugi programi, tak da ne kuzim kako i zasto bi u Mayi radili lighting, osim za preview, koji nema previse veze s finalnom scenom.
Minimalno 90% developera koristi Mayu za modeliranje, jer je vec odavno industrijski standard.
Hvala na paznji.
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #143 on: June 29, 2011, 09:35:39 »
Nisu osvjetljenje radili u Mayi. U Mayi i 3D studiu su radjeni meshevi, s LiguidLightom je radjeno postavljanje svijetla, sampling i tracing, ali mislim da je sam graficki (final render) engine 100% proizvod PD.

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #144 on: June 29, 2011, 09:44:32 »
Nisu osvjetljenje radili u Mayi. U Mayi i 3D studiu su radjeni meshevi, s LiguidLightom je radjeno postavljanje svijetla, sampling i tracing, ali mislim da je sam graficki (final render) engine 100% proizvod PD.

Amare, dok je maliDjuro tu, moraš sve tehničke detalje napisati, jer ovako ispada da te mora ispravljati LOL  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
PSN_ID: Dzidza1978

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #145 on: June 29, 2011, 11:58:37 »
Ma ne mora pisat sve detalje, zato i jesmo tu da naucimo. Ionako nitko nije najpametniji u svemu, a cesto se i zaboravi, stizu godine, ne pije se ginkgo i tako to...  :P
Uglavnom, da, final rendering engine je od PD-a, jer se svi modeli ionako moraju utrpat u engine, pa onda u realnom vremenu renderirat.
Al su ga stvarno lijepo izrenderirali  ;D

Pretpostavljam da se na kraju, prije utrpavanja u igru, cak i ti modeli iz Maye se moraju konvertirati da bi ih engine mogao brze obraditi.
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #146 on: June 29, 2011, 12:03:21 »
Ovo me podsjeća na MasterCheif pa kad donesu žiriju jelo ova dva kuhara se ubiju od mlaćenja jezikom, te ima kiseline, te ima ovo, te ima ono, te emulzije, pjenice, kurci, palci, te ima kick, a onda dođe debeli Radovan, uzme par zalogaja i kaže: "Meni je ovo jako fino"

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #147 on: June 29, 2011, 12:28:31 »
Meni se ovaj svjetlosni engine jako lijepo sljubljuje sa fizikalnim.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #148 on: June 29, 2011, 13:01:14 »
Ovo me podsjeća na MasterCheif pa kad donesu žiriju jelo ova dva kuhara se ubiju od mlaćenja jezikom, te ima kiseline, te ima ovo, te ima ono, te emulzije, pjenice, kurci, palci, te ima kick, a onda dođe debeli Radovan, uzme par zalogaja i kaže: "Meni je ovo jako fino"

Kad je.

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #149 on: June 29, 2011, 13:27:33 »
Ali neki, osim što je fino, ponekad moraju znati i što je unutra, radi alergija  :P
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.