Author Topic: GT5 Seasonal Events • December 2010  (Read 62539 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GT5 Seasonal Events • December 2010
« Reply #15 on: December 24, 2010, 12:14:12 »
Kreni prvo sa serijskim modelom, ali uzmi najbolje gume koje event dozvoljava - kad ne forsira da budu serijske.

Vidi koliko mozes daleko dogurati. U dosta evenata (cak 3 od proslih 5) mozes pobjediti sa serijskim autom.

Onda pogledaj regulacije, pa prvo kreni a najucinkovitijim - skidanjem kila. Kad dosegnes donji limit mase probaj ponovo. Ako ni tad ne ide, onda dodaj konjazu na tako skinute kile.

E onda krece filozofija. Custom mjenjac je cesto najbolja stvar, a nakon njega Custom podvozje.

Sve ostalo - od lamela, gefufni, LSD i slicno ti nece nadoknaditi razliku, uglavnom se sve bazira na ovom gore. I poznavanju staze na 1. i posljednjem mjestu.

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: GT5 Seasonal Events • December 2010
« Reply #16 on: December 24, 2010, 13:05:47 »
Svaka im čast. Zapustio A-spec karijeru, ali nema veze.
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline Zoky

  • Too Fast For You
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1202
  • PSN ID: ZokyCRO
    • G4G
Re: GT5 Seasonal Events • December 2010
« Reply #17 on: December 24, 2010, 13:58:26 »
Svaka im dala,treba odvoziti 2 kruga na nurbu bez vece greske sa sugavim nascarom!!! :'(

Offline ZG2016RS

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1619
Re: GT5 Seasonal Events • December 2010
« Reply #18 on: December 24, 2010, 15:12:16 »
Krenuo ovo sa STom i jako ce biti teško!!
FEDRO:Moram dodati da je ZG apsolutni kralj pretjecanja, instinkt i sposobnost kojom si on postavi idealnu situaciju je vanzemaljski :)
"Understeer" is when you hit the rival with the front of the car.
"Oversteer" is when you hit the rival with the rear of the car.
"Horsepower" is how fast you hit t

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: GT5 Seasonal Events • December 2010
« Reply #19 on: December 24, 2010, 22:02:17 »
dohvatio zlato sa minijem, mustangom i nascarom
srugo jesto u fokiju i rx7 nemam blage kako ću to riješiti jer me ostave miljama daleko
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: GT5 Seasonal Events • December 2010
« Reply #20 on: December 25, 2010, 13:04:23 »
Nije da nismo pisali...

Generalno, fići plavi filter, kratka getriba ili drugi ovjes, hondi plavi filter i drugi ovjes, mada može i serijala, mazda serijala ili samo drugi ovjes, muscle car samo podesiva getriba koju digneš na 260km/h, nissan V-spec, Džidža veli samo SS gume, kome ne ide neka ga pošalje na kuru mršavljenja

Ove nove ćemo znati kasnije...
Mislio sam na ovo novo, prvo sam rijesio bez problema uz veliku prednost jer stavljao sam stvari i koje nisu potrebne ;D
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline Mugo

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 168
  • Ninja - need I say more
Re: GT5 Seasonal Events • December 2010
« Reply #21 on: December 25, 2010, 15:10:43 »
dohvatio zlato sa minijem, mustangom i nascarom
srugo jesto u fokiju i rx7 nemam blage kako ću to riješiti jer me ostave miljama daleko

same here prvo ošo na nascar i odvozio brutalan prvi krug (bar mi se tak činio iako naravno uvijek može bolje (6:33 odvoženo), drugi je bio malo jadnjikav prema prvom al bilo je dovoljno za 7 sec prednosti nad drugim) mustang i mini sve rješavano u sredini zadnjeg kruga
a ovo s focusom i rx-7-om problemi problemi , focusa dofuram na 10 sec do prvog s dobrom vožnjom , može bolje ,al tih 10 sec je vožnja blizu samog limita (bar mi se tako trenutno čini)
a ovo s rx-7-com dušu dalo za drift , al malo pretjerujem pa nisam otišo prek četvrtog , možda ak bum normalno vozio i poberem to prvo  ;D
Ninja - need I say more
psn ID:(ENG) gokogokogoko
          (HRV) N/A

Offline turok

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 993
  • PSN ID t_urok99
Re: GT5 Seasonal Events • December 2010
« Reply #22 on: December 25, 2010, 17:32:02 »
Uhvatio Focusom prvog na predzadnjem zavoju i zahebo u zadnjoj šikani,otišao na spavanje ;D
Može se i Focusom al jedan zajeb i ode sve,pogotovo ko ja.Već sam se vidio sa zlatom i ode sve u zadnjoj šikani.

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: GT5 Seasonal Events • December 2010
« Reply #23 on: December 25, 2010, 19:19:49 »
Tako sam se ja vidio sa zlatom u NASCAR eventu, i to dva puta, pa sjebem pred kraj. Poludio sam. Naravno, s vremenom koncentracija opada, a ja forsiram. Znojim se, boli me donji dio leđa, itd. Ali evo, dobro da sam se odlučio odmorit.

@Mugo: 6:33? Čovječe, ja vozim 6:45. Tvoje vrijeme je brutalno, jel voziš sa stock?
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline sarray

  • Prof. Dr. Sci. Med.
  • Primarius
  • ******
  • Posts: 108
Re: GT5 Seasonal Events • December 2010
« Reply #24 on: December 25, 2010, 20:21:40 »
Jučer sam prvi put probao sesonal events, ovo sa fićekom. Prvo sam,  papak, skinuo kile svom novom fićeku, jer nisam gledao  ;D, i tako ga onesposobio za event. Onda sam kupio drugog (ko nema u glavi ima u nogama/parama) metnuo mu plavi filter, sportsku getribu i ovjes koji se može štelat, spustio ga i ajmo.

Prvi put 8 sekundi kašnjenja, rekoh nema problema. Onda 4, 2, onda 0.336 sec (joooj) i nikako neće. Dva sata vozio i neće, pa neće. Kontam, valjda sam već umoran, ugasim, poigram se sa klincima, večeram, sjednem.. Iz prve ga pređem u zadnjem zavoju , još uz par uočljivih grešaka tjekom utrke.

Dakle, ima ipak nešto u toj "stamini" i "endurance-u" koje ja nemam baš  ;D

Uglavnom, skok sa levela 3 na level 10, sa jednom utrkom, lol :)

Seasonal events, thumbs up

Offline Silvio Dante

  • GTS Full Member
  • Stazist Vulgaris
  • *
  • Posts: 29
  • PSN ID: kunjalo
    • Ford Focus Klub
Re: GT5 Seasonal Events • December 2010
« Reply #25 on: December 25, 2010, 20:32:52 »
Kao prvo - sretan Božić svima.

Kao drugo - ako nekoga muči event sa ST - om, samo uključite skid, ništa drugo nije potrebno.

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: GT5 Seasonal Events • December 2010
« Reply #26 on: December 25, 2010, 22:15:37 »
Napokon sam i ja rješio taj NASCAR na Nordschleifeu. To je utrka za koju sam se dosad najviše namučio. Grbava i uska staza, velika brzina, izrazita potreba za kontrolom gasa itd...

Usput, mislim da se NASCARi nikako ne bi tako "dobro" kretali, ne samo po Nurburgringu, nego i općenito. No to je bila cijena da ih uopće uvedu u igru...
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: GT5 Seasonal Events • December 2010
« Reply #27 on: December 25, 2010, 22:48:19 »
Kao prvo - sretan Božić svima.

Kao drugo - ako nekoga muči event sa ST - om, samo uključite skid, ništa drugo nije potrebno.

ovo je meni isto ko da pišem šifre, čisto varanje
rađe ću ostat drugi nego pobjediti na meni "ne čist" način

event se može riješiti i bez toga, nažalost malo je onih koji mogu tako voziti i znati složiti set-up
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline HoX

  • GTS Full Member
  • Stazist Vulgaris
  • *
  • Posts: 19
Re: GT5 Seasonal Events • December 2010
« Reply #28 on: December 25, 2010, 22:52:58 »
Kao prvo - sretan Božić svima.

Kao drugo - ako nekoga muči event sa ST - om, samo uključite skid, ništa drugo nije potrebno.

ovo je meni isto ko da pišem šifre, čisto varanje
rađe ću ostat drugi nego pobjediti na meni "ne čist" način

event se može riješiti i bez toga, nažalost malo je onih koji mogu tako voziti i znati složiti set-up

slazem se s tobom , podijeli s nama setup  ;D
PSN ID : danijel_horvat

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: GT5 Seasonal Events • December 2010
« Reply #29 on: December 25, 2010, 23:35:09 »
opet nažalost ne spadam u te malobrojne koji ga znaju složiti i onda jako dobro voziti
kako rekoh biti ću drugi dok ne nađem set-up, tražim po gtp-u i našao sam nešto ali nisam probao
probavao neke svoje ideje ali nisu baš funkcionirale

generalno treba se riješiti understeer-a i učiniti ga bržim krzo krivine i skratiti prijenos kako bi imao bolji izlaz iz zavoja, kako to postići je nešto teže
probao sam po nekakvim idejama iz apex-a ali nisam bio puno brži umjesto 16s na kraju bježao mi je "samo" 13 haha
negdje sam vidio da treba nizati 1.42 ali nema šanse ja ako uspijem oko 1.45 sam presretan, ovaj event je za aliene poput raste i prasinara i sličnih
www.motori.hr

if in doubt, go flat out