Author Topic: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema  (Read 221883 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #585 on: July 10, 2013, 11:14:00 »
Pa SIlverstone i je flat staza, mislim da ne postoji vise flat staza od Silverstonea, pogotovo nakon sto je 2010 potpuno asfaltiran?

A po meni, ova verzija koju sad igramo ima sasvim okej teksturu staze, naravno uvijek moze vise, ali jbg, nije ovo PC. No slazemo se, sve "nesavrsenosti" na stazi su uvijek vise dobrosole od bilo cega drugoga vezanog za grafiku recimo ili stajazm.. zvuk? :)


Offline Toninho

  • Driftoman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 527
  • PSN_ID: Toninho_HR
    • Drift.hr
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #586 on: July 10, 2013, 11:19:22 »
Kad su dozvoljeni Tuning dijelovi ALI SAMO U Default stanju - u kakvom su CIM ih ugradis... Dakle zabranjeno je DALJNE prckanje po tunig dijelovima.
npr. Stavi se 6-spead gearbox ili sportski ovjes ili aero na recimo bubu (ili sve to) ALI nitko ne smije dalje prckati po tim DODACIMA.

Nadovezao bi se na termin "filozofija" iz Amarovog posta, ali primjenjeno na tuning.
Ovime što dr. Fedro predlaže, ubija se "filozofija" tuninga.
Dakle, koja korist od podesivog ovjesa ili mjenjača, ako ga ne možeš podešavati.?
U tome je ljudi moji, velika ljepota motorsporta.
Netko voli tvrđe, netko misli da bolje vozi kad je mekše, kad ima LSD 1,5 way ili 2 way..
I garantiram, da ja sebi podesim auto kako god, a recimo Zoki vozi s "out of the box" postavkama, da bi me dobio 2 sec minimalno na recimo Silverstone-u.

Tako da ili kao do sada ne koristimo taj divni feature uopće, da postoji kvačica koja stavlja sve modove i postavke tuninga svima jednako prema "lobby owner autu" (glupo uglavnom, osim u maloj mjeri malih upgradeova) ili da svatko podešava kako želi, u ovisnosti sa PP.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #587 on: July 10, 2013, 11:35:21 »
Ma to bi mi svi zbog jednog jednostavnog razloga - da mozemo minimalno promjeniti neka svojstva automoibla s novim dijelovima, ali da svi znamo da nitko nije dodatno podesavao postavke i da ima samo one djelove koji su "dogovoreni".

Evo ti recimo primjer: Clio V6 "GTS Tune"

Da mu se stavi fiksni sport-ovjes, clutch, gljiva i racing auspuh recimo. I onda svi imaju iste tuning-dijelove, a onaj dio koji se teoretski moze "stelati" - sport ovjes - je za sve na default postavkama - iako i te dafult postavke daju drugacije vozne osobine u odnosu na normalni, i bez stele.

Na takav nacin bi mogli "proizvoditi" ono sto su recimo "Racing Modification" modeli (dakle dijelovima tunirati aute u neki zadani spec), ali istovremeno zabraniti podesavanja tako dodanih dijelova - cime takvi "tunirani" auti postaju u stvari "Spec" auto, za sve isti.

A Zokija neces uloviti o kakvom god se autu radilo, ali kad se recimo na stazi nadju Zoki, Keko, Safety i Decho, onda oni imaju u curicu isti auto za sebe, a mi iza imamo u curicu isti auto za sebe.


Offline Toninho

  • Driftoman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 527
  • PSN_ID: Toninho_HR
    • Drift.hr
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #588 on: July 10, 2013, 11:58:17 »
Prika, jasno je meni što bi "mi".
Jasno je i da je praxa pokazala da bi auti trebali biti jednaki.
Problem su modifikacije koje utječu na snagu i težinu.
Druga priča su štelanje ovjesa, kočnica ili LSD-a.

Kada bi PP sistem bio savšen, sve bi bilo lakše.



Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #589 on: July 10, 2013, 12:06:30 »
Pa oni koji zele podesavati i nemaju problem? "Problem" je za "nas" koji bi zeljeli na odredjeni nacin "doraditi" aute, ali i zastiti se da svi znamo da nitko nije mogao nesto mijenati ili dodavati ili oduzimati ili stajaznam.

Ne mozes napraviti PP sistem da bude "savrsen", previse varijabli i previse svega. Forza recimo ima izvrstan sistem za taj PP (apsolutno svaki, i najmanji dio ili pomak koji napravis na autu utjece na PP), ali tu se dogadjaju svakojake gluposti.


Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4506
  • Man who wasn't there
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #590 on: July 10, 2013, 12:36:47 »
Na ovaj model što smo dobili u demou meni samo treba da igra ne štuca u završnoj verziji, inače ne znam čemu su dizali rezoluciju. Sviđa mi se i kako su prezentirane stare staze, nadam se da će sve dobiti to ušminkavanje.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #591 on: July 10, 2013, 12:39:54 »
Kad su dozvoljeni Tuning dijelovi ALI SAMO U Default stanju - u kakvom su CIM ih ugradis... Dakle zabranjeno je DALJNE prckanje po tunig dijelovima.
npr. Stavi se 6-spead gearbox ili sportski ovjes ili aero na recimo bubu (ili sve to) ALI nitko ne smije dalje prckati po tim DODACIMA.

Nadovezao bi se na termin "filozofija" iz Amarovog posta, ali primjenjeno na tuning.
Ovime što dr. Fedro predlaže, ubija se "filozofija" tuninga.
Dakle, koja korist od podesivog ovjesa ili mjenjača, ako ga ne možeš podešavati.?
U tome je ljudi moji, velika ljepota motorsporta.
Netko voli tvrđe, netko misli da bolje vozi kad je mekše, kad ima LSD 1,5 way ili 2 way..
I garantiram, da ja sebi podesim auto kako god, a recimo Zoki vozi s "out of the box" postavkama, da bi me dobio 2 sec minimalno na recimo Silverstone-u.

Tako da ili kao do sada ne koristimo taj divni feature uopće, da postoji kvačica koja stavlja sve modove i postavke tuninga svima jednako prema "lobby owner autu" (glupo uglavnom, osim u maloj mjeri malih upgradeova) ili da svatko podešava kako želi, u ovisnosti sa PP.


Time bi dobili da pomalo dosadne serijske aute s par sitnih promjena učinimo puno zanimljivijima... npr, neki dan si govorio kako je šteta što GT-86 nema više snage, pa eto, mećne mu se gljiva i srednji auspuh, odmah je jači i bolje zvuči, bolje ide, veći gušt za vozit.

Sjećate se i lotus evore. U seriji ima mjenjač koji u trećoj razvlači preko 180 km/h čime se ubije na većini staza za bilo kakvo utrkivanje. Stavi mu se close getriba i odmah druga priča. I tako mali milion primjera.

A glavna poanta je da svi imaju takav auto bez da se sumnja da li je netko napravio nešto više od drugog.

Naravno, tko hoće voziti sa punim tuningom i podešavanjem, ta mu je opcija uvijek otvorena. No, većina ljudi ovdje za takve stvari nema vremena, znanja, volje (stavi što god hoćeš) to raditi. Netko sjedne za volan tek za vikend i sad bi se on trebao utrkivati s nekim tko ima vremena cijeli tjedan testirati auto i setup za svaku stazu posebno? Jebga, neka nama "kežualcima" daju ovu Ferdinu kvačicu ;)

Offline Toninho

  • Driftoman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 527
  • PSN_ID: Toninho_HR
    • Drift.hr
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #592 on: July 10, 2013, 13:18:26 »
Ma jasno je meni sve to...
Kažem samo da je teško udovoljiti svima.

Ja bi volio kvačicu za snagu, težinu, mjenjač, gume, a ovjes, kočnice, lsd da možeš štelati.  ;D

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #593 on: July 10, 2013, 15:29:30 »
Toninho, za SNAGU-TEŽINU-GUME I PP VEĆ IMAŠ KVAČICE - toliko ih želiš, a ne znaš da ih imaš :-*
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline Toninho

  • Driftoman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 527
  • PSN_ID: Toninho_HR
    • Drift.hr
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #594 on: July 10, 2013, 16:51:56 »
Aj ti to meni lijepo objasni.
Nisam ti ja hostao, pa ne znam detalje.
Ako je to moguće diferencirati od podešavanja ovjesa, to bi bilo super.

A sad, da ja to tako jako želim, pa i ne baš, jer znam da ćemo završiti na istim autima, default setupa, mertosexualne gume i ABS: ON....

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #595 on: July 10, 2013, 17:31:00 »
Otvoriš loby i klikneš na ikonu skroz dole-desno - tu su sva ta i još podešenja za asistencije, podvrste vozila i slično.
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #596 on: July 10, 2013, 17:57:36 »
A sad, da ja to tako jako želim, pa i ne baš, jer znam da ćemo završiti na istim autima, default setupa, mertosexualne gume i ABS: ON....


Jes primjetio koliko manje ubiješ ljudi s ovim postavkama? 



;)

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606

Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #598 on: July 10, 2013, 18:41:57 »
Samo neka ih krcaju  ;D ;D ;D

Offline Safety-_-Car

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1756
  • PSN ID: Safety-_-Car
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #599 on: July 10, 2013, 18:43:28 »
Kazo se izgleda ne šali :o. Ovo je super staza. Još ću se ja na kraju natrag prešaltati sa PC-a na GT  ;D