Author Topic: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic  (Read 279480 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ducatony

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 356
  • PSN - ducatony
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #480 on: October 07, 2008, 15:51:29 »
Moje mišljenje je da je to na psihološkoj osnovi. Jednostavno se više trudiš kada vas ima više na stazi. Pogotovo kad nisi prvi nego kasniš za njim 10 sekundi a nikog ispred tebe. Ja osobno tad vozim najbolje. Staza je prazna, nitko ne smeta, i maksimalno se trudim da ga stignem.
BTW... California majka, Citroen Bog.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #481 on: October 07, 2008, 16:35:12 »
Meni se cini da je catchup i dalje tu, i to poprilicno. Ima utrka kada California vozi Suzuku oko 2:13, a onda "pada" na 2:15 do 2:17 u konstantnim krugovima. Fuckn 2-4 sekunde je ipak previse, slozit cete se. A u Free Run modu (prije utrke) moze se voziti i 2:11, s tim da ima prostora za jos spusitii.

Pa onda uzmem F430 koji konstantno u free runu vozi 2:11, 2:12 - ali ne ide ispod 2:15 u utrci.

A onda se uzme 512BB i dere se bez problema 2:14, zajedno sa Californiama i F430 - sto je besmislica, usprkos R gumama.

Meni se cini da je catchup i dalje tu, bigger and better than ever :)

S druge strane, slipstrem je oduvijek prenaglasen u Gran Turismu i fakat bi bilo vrijeme da ga vise smanje.

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #482 on: October 07, 2008, 16:50:00 »
kečap je tu, možda manje ali sigurno je tu

@pionir vozi na R gumama taj event, ja vozim na R1 i pritom smanjim težinu za 1% i snagu neznam koliko, i možeš vriti bez beda 2:11 u free run a u utrci bez večih problema ispod 2:10(california)
možda bi se dalo i brže da prčkam po setupu ovjesa
da na S gumama sad kao da je teže iako ne toliko koliko na početku kad je tek izašla igra
nikad nisam vozio taj event sa 512BB njega sam par puta čisto iz gušta provozao ali se nisam utrkivao ali po mom osječaju nije baš da može pratit californiu i 430
kako si uspio vozi brže sa californiom od 430 ja sam radio bolje krugove u 430
california je odlična i za drift, jbg riknuo mi je digitalac pa nemogu snimit(pogledajte daytona road drift pro mode mislim da sam još u top10)
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #483 on: October 07, 2008, 16:52:57 »
kako si uspio vozi brže sa californiom od 430 ja sam radio bolje krugove u 430

U tom i jest poanta da catch-up postoji, buduci da se vremena s istim automobilom iznimno razlikuju u free-runu i u samoj utrci.

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #484 on: October 07, 2008, 17:40:09 »
kečap je tu, možda manje ali sigurno je tu

@pionir vozi na R gumama taj event, ja vozim na R1 i pritom smanjim težinu za 1% i snagu neznam koliko, i možeš vriti bez beda 2:11 u free run a u utrci bez večih problema ispod 2:10(california)
možda bi se dalo i brže da prčkam po setupu ovjesa
da na S gumama sad kao da je teže iako ne toliko koliko na početku kad je tek izašla igra
nikad nisam vozio taj event sa 512BB njega sam par puta čisto iz gušta provozao ali se nisam utrkivao ali po mom osječaju nije baš da može pratit californiu i 430
kako si uspio vozi brže sa californiom od 430 ja sam radio bolje krugove u 430
california je odlična i za drift, jbg riknuo mi je digitalac pa nemogu snimit(pogledajte daytona road drift pro mode mislim da sam još u top10)

Imam bombica setup za 512 ferrarija, pa ih po okukama stizem, a i vozim na r3 gumama :-). Na ravnom ih imam jedino ako sam im na guzici kod izlaska iz okuke
PSN_ID: Dzidza1978

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #485 on: October 07, 2008, 19:23:01 »
Vozio sam sa Californijom u utrci 2:11:344. Catch up je ipak tu. Na R gumama ne vozim iz principa.

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #486 on: October 07, 2008, 20:17:03 »
kako si uspio vozi brže sa californiom od 430 ja sam radio bolje krugove u 430

U tom i jest poanta da catch-up postoji, buduci da se vremena s istim automobilom iznimno razlikuju u free-runu i u samoj utrci.

pa ja sam i mislio na free run pogle što je titov pionir napisao
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #487 on: October 08, 2008, 00:15:11 »
2:11:224 u free runu ali sa R1. Principi su tu da se gaze. Keko vozi 2:06:850 s R1. Ima online time trial s Californijom na Suzuki, bez tuninga, sa S3. Ajmo to probati, prvi je TEW RAGING sa 2:08:5. Neka nam to bude neka referenca.

Offline keko0013

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 357
  • PSN-ID: keko0013
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #488 on: October 08, 2008, 04:04:54 »
Pozdrav.

Vidim da ste se uhvatili Ferrarija, pa sam i ja odvezao koji krug.

Sto se tice F430, s njim sam odvezao oko pet krugova i vrijeme koje sam vozio bilo je  ispod 2'06.500.
Sa Californiom sam odveza vise krugova i vrijeme je bilo oko sekundu brze nego sa F430.

Oba auta sam vozio sa serijskim setupom, R1 gumama, sanaga na minimum i tezina smanjena koliko je moguce.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #489 on: October 08, 2008, 15:22:13 »
Oba auta sam vozio sa serijskim setupom, R1 gumama, sanaga na minimum i tezina smanjena koliko je moguce.

Ne znam kako da ovo kazem, a da bude pristojno. Pa cu ipa reci nepristojno, nadam se da mi nitko nece zamjeriti govornu figuru:

Jebale vas sve zajedno i R gume i ekstremni QTS ;D

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #490 on: October 08, 2008, 15:32:42 »
mene zanima hoce li biti ubacena koja nova staza tijekom TGS?
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #491 on: October 08, 2008, 15:36:13 »
To nitko ne zna, ali zanimljivo je da je Sony objavio kako ce od TGS, GT5:Prologue Spec III biti dostupan na disku. E sad, s obzirom da TGS pocinje sutra - a svi nesto spekuliraju po internetu kako ovaj trenutni downloadable Spec III nije "potpun" (mada nigdje nema nista sluzbeno o tome) - tko zna, mozda nas doceka i iznenadjenje.

Mada, cisto sumnjam - ali bih po obicaju volio da sam u krivu :)

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #492 on: October 08, 2008, 16:48:09 »
Da je speclll nepotpun to ocito,a vrime im je da ubace stazu i dugoocekivani private rooms jer vise nemam gusta igrati GT sto je zalosno,ali sam ipak uvjeren da cekaju TGS, zivi bili pa vidili do tad sretni i veseli bili do sljedeceg updatea   ;D
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline Gt_perfection

  • Stazist Vulgaris
  • *
  • Posts: 14
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #493 on: October 08, 2008, 16:53:24 »
kako si uspio vozi brže sa californiom od 430 ja sam radio bolje krugove u 430

U tom i jest poanta da catch-up postoji, buduci da se vremena s istim automobilom iznimno razlikuju u free-runu i u samoj utrci.

Catch-up je prenaglasen, to se tolko ne osjeti tijekom "normalne" utrke ali nakog jednog izleta van staze nakon kojeg je zaostatak bio 30 sec. jos sam bio u stanju dostici vodece te sam pri tom lovu vozio 2:04 po krugu sto je u normalnim okolnostima nemoguce s californiom.
PSN-ID: Gt_perfection
            ShArpsh00teR_JS

Offline Ivica_HR

  • GTS Full Member
  • Gospon Doktor
  • *
  • Posts: 93
  • PSN id: Ivica_HR
    • Croatia Virtual
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #494 on: October 08, 2008, 17:32:19 »
A ti si taj medju prvih 100, Suzuka !!
Svaka cast!!!

Na koliko snage drzis FF na G25?
Ja volim FF, drzim ga 7-8, ali danas probao malo na gamepad bez FF, ajme koji drugi osjecaj.