Author Topic: GT5 Seasonal Events • January 2010  (Read 64038 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #180 on: January 19, 2011, 13:04:42 »
Ja sam 100% siguran da je njegova voznja 100% stock jer istu takvu voznju i sam mogu odraditi sve do Karusella (razlika je kojih sekundu).

On jednostavno briljira u drugom dijelu staze i tu je razlika. Nurb je staza sa 170 zavoja/skretanja/promjena pravca kretanja (tezista) - neka svako prodjes 0.100 brze na kraju imas 17 sekundi brze vrijeme od onoga koji je za 0.100 sporiji po svakom zavoju/skretanju.

Toliko o tome.

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #181 on: January 19, 2011, 13:07:35 »
On jednostavno briljira u drugom dijelu staze i tu je razlika. Nurb je staza sa 170 zavoja/skretanja/promjena pravca kretanja (tezista) - neka svako prodjes 0.100 brze na kraju imas 17 sekundi brze vrijeme od onoga koji je za 0.100 sporiji po svakom zavoju/skretanju.

Toliko o tome.
Da, upravo to.

A i ono je sigurno stock. Snaga mu je sigurno porasla zbog dugotranije vožnje za nekoliko konja, ali je to i dalje stock auto.
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #182 on: January 19, 2011, 13:19:08 »
On jednostavno briljira u drugom dijelu staze i tu je razlika. Nurb je staza sa 170 zavoja/skretanja/promjena pravca kretanja (tezista) - neka svako prodjes 0.100 brze na kraju imas 17 sekundi brze vrijeme od onoga koji je za 0.100 sporiji po svakom zavoju/skretanju.

Toliko o tome.
Da, upravo to.

A i ono je sigurno stock. Snaga mu je sigurno porasla zbog dugotranije vožnje za nekoliko konja, ali je to i dalje stock auto.

Mada, i taj porast snage je koliko, 5-6 ks u vrh glave, a koliko će to biti drastična pomoć ne znam baš...

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #183 on: January 19, 2011, 13:25:26 »
Brojčano to nije velika pomoć, ali posljedično je. Porastom snage ćeš barem malo biti brži na određenim dijelovima i tako možda uhvatiti zavjetrinu nekih auta što prije nisi uspjevao napraviti te tako postići ipak primjetno bolja prolazna vremena...
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #184 on: January 19, 2011, 13:27:39 »
Popodne ću u novi fajt sa nurbom, taman dok gledam rukomet :)

Offline Aries

  • The Sugar Daddy
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1858
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #185 on: January 19, 2011, 15:10:01 »
...Mada, i taj porast snage je koliko, 5-6 ks u vrh glave, a koliko će to biti drastična pomoć ne znam baš...
a zašto je onda promjena ulja sotonizirana, kad nosi također, koliko? 4HP? a stock je über-super i cool, i to što ti naraste konjaža korištenjem, to nema veze.

 

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #186 on: January 19, 2011, 15:16:31 »
...Mada, i taj porast snage je koliko, 5-6 ks u vrh glave, a koliko će to biti drastična pomoć ne znam baš...
a zašto je onda promjena ulja sotonizirana, kad nosi također, koliko? 4HP? a stock je über-super i cool, i to što ti naraste konjaža korištenjem, to nema veze.

Pitaš krivoga, mada mislim da je razlog što će ti promjena ulja dati +5%, a onda ćeš još daljnjom razradom dobiti tih 5-6 ks na ovu "uljnu" snagu, a to je već kao previše :)

Uglavnom, ne opterećuj se... jedino što, sebe radi, čisto radi učenja možeš tom svom autu staviti CS gume pa ona pokušati doći što prije... ono, da se naučiš na auto sa tim gumama i kako ide po nurbu

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #187 on: January 19, 2011, 17:05:11 »
...Mada, i taj porast snage je koliko, 5-6 ks u vrh glave, a koliko će to biti drastična pomoć ne znam baš...
a zašto je onda promjena ulja sotonizirana, kad nosi također, koliko? 4HP? a stock je über-super i cool, i to što ti naraste konjaža korištenjem, to nema veze.
Ne, nije baš tako. Kao prvo, ulje doda više nego što si reko. A onda dodatnom vožnjom se još povećava. Npr., ja kad sam s Golfom ganjao čisti krug za replay, nakon dva odvožena čista kruga sam vidio da mi je snaga 205 HP. Nije ni čudno što sam onda bez beda odvezao dva kruga za pobijedu. Maltene jedan za drugim.

A ovako bez promjene ulja je početna snaga 191 HP, pa kad se malo razradi doće na 195/6, možda i više. Ali u svakom slučaju, bude tu razlike od 9-10 HP, što je dosta primjetno...
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline Aries

  • The Sugar Daddy
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1858
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #188 on: January 19, 2011, 21:02:11 »
Uglavnom, ne opterećuj se... jedino što, sebe radi, čisto radi učenja možeš tom svom autu staviti CS gume pa ona pokušati doći što prije... ono, da se naučiš na auto sa tim gumama i kako ide po nurbu
comfort soft gume za divljanje po nürbu? nda. sado-mazo sekciju ostavljam grupi za koju je i namijenjena.

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #189 on: January 19, 2011, 21:22:04 »
Uglavnom, ne opterećuj se... jedino što, sebe radi, čisto radi učenja možeš tom svom autu staviti CS gume pa ona pokušati doći što prije... ono, da se naučiš na auto sa tim gumama i kako ide po nurbu
comfort soft gume za divljanje po nürbu? nda. sado-mazo sekciju ostavljam grupi za koju je i namijenjena.

ja ne kužim zašto svi toliko "mrze" CS gume?? uopče nisu toliko loše kad se malo privikneš na njih i skužiš ih, naravno na autima gdje su one stock kao golf na primjer
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #190 on: January 19, 2011, 22:26:10 »
Prošao Nurb sa Golfom četvorkom, 164 HP, 1177 kg. Omjer malo nepvoljniji nego kod Golfa V stock, al mu obuo SH gume. Jbg gurao se, nije bilo čisto. Ne znam kako se zove taj dio staze, to je međuvrijeme gdje je zaostatak 23-25 sec, bio A3 ispred mene (čudno, A3 mi je u svim krugovima do toga bio između C4 i one Mazde W(nešto), a u tom krugu je prestigao Mazdu) pa sam mu bio u slipstreamu i na međuvremenu prije Karusela zaostajao 19 sec što mi je na kraju uz greške bilo dovoljno da na zadnjoj ravnini budem dovoljno blizu bube. Sorry, ne znam još točno kako se koji dio zove...

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #191 on: January 19, 2011, 23:33:50 »
Ja sam sad upravo 2,5h vozio Ford GT event, i mučio se da odvozim lijepu čistu trku za replay. Uvijek neka nervoza kad krene dobro, pa se potkrade greška ili neki zavoj ne odvozim lijepo kako treba. Ali prije toga dok skontaš sve do najsitnijeg detalja, pa skontaš kako AI vozi (nekad stvarno iritantno) i onda još mora proći vremena za nekog kao što sam ja da se smiri pa se tek onda može normalno odvozit. Joj! I ovaj teški perfekcionizam nije zdrav. Pokušao sam se oduprijeti, ali ništa... Kad sam odvozio jednu trku di nisam ni siguran jesam li imao jedan sitan dodir, stisnuo krivu tipku i umjesto da sam sačuvao replay sam izašao van. Pa onda kad sam se smirio reko, ajde idem još vozit, jednostavno moram napravit to što sam si zacrtao. A onda sam smireno odvozio lijepu trku s odličnim vremenima svaki krug. Naravno, snaga nakon sve te vožnje skočila za 14 HP, pa sam pobijedio s 3,6 sekundi prednosti, ali nema veze. Predivan replay je tu i sad sam zadovoljan i mogu se opustit.

I hvala Amaru još jednom i ekipi koja je pridonjela stvaranju onih kvazirestrikcija. Bez tog bi sve ovo bilo dosadno, a meni se nikako ne bi dalo isprobavati kako i šta...


@Toni: Da, upravo to. Na normalnim autima kao što je Golf CS gume su sasvim pristojne. Što bi tek bilo da se stave RS. ;D


“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #192 on: January 20, 2011, 07:54:00 »
Novi su eventovi gore, nisam probao ali izgledaju zanimljivi.

Offline Aries

  • The Sugar Daddy
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1858
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #193 on: January 20, 2011, 09:14:36 »
ja ne kužim zašto svi toliko "mrze" CS gume?? uopče nisu toliko loše kad se malo privikneš na njih i skužiš ih, naravno na autima gdje su one stock kao golf na primjer
ne znam tko su "svi", ali ja ću za sebe reći da ih ne mrzim, već mi se jednostavno nakon vožnje golfa na sh gumama i pobjede ne da ponovno gubit vrijeme na taj event. da je bilo obrnuto, ajde, ali ovako s "konja na magarca" mi se ne da.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #194 on: January 20, 2011, 10:23:40 »
Golf na CS je sasvim ok, nikakvih iznenađenja nema