Author Topic: GT6 PS3 ili PS4 ?  (Read 163908 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4506
  • Man who wasn't there
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #60 on: July 14, 2011, 12:46:40 »
Shift 2 cu igrat cim nabavim

Nista ne propustas.
Vjerujem Amarovoj recemziji, ako drug kaze dobar, ja vjerujem. Igrao sam prvi i znam sto ocekujem. Evo, imam NFS: HP ako netko hoce u zamjenu za Shift 2.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #61 on: July 14, 2011, 12:58:36 »
jednostavnom kalkulacijom se dobije da iracing zaradi 3.000.000$ godišnje, ako se kupi samo jedan auto i jedna staza dodatno i uzme godišnja pretplata. Ako se kupi 5 staza i 5 auta onda zarada ide preko 5m$. Mislim da je poslovni model dobar, i da funkcionira.

Naravno da funkcionira, ali funkcionira za njihovu usku-usku-usku publiku koju su zauzeli i na koju mogu racunati.

Takodjer, uzmi u obzir da su oni drasticno snizili cijenu godisnje pretplate jer nakon 2009. su imali zestoku stagnaciju godisnjeg clanstva i mislim da su im prohidi ipak dosta manji od teoretski ostvarivih - jer jednostavna kalkulacija na papiru je cesto drugacija od one u praksi. A i dalje tvrdim kako odrzavanje i stvaranje svega toga kosta astronomske novce i da je gotovo sigurno sva ta isplativost na rubu. Jer da nije tako i da se tu da okrenuti neki ozbiljan novac, onda ne bi imali poplavu FPS zanra, vec bi se svi natjecali tko ce napraviti bolju i kvalitetniju voznju. A to nije slucaj.

Primjera radi, 20.000 korisnika je duplo manje od broja ljudi koji su u GT5 pristupili zadnjem Time Trialu prvi dan. Kad je bio onaj zadnji neki Indianapolis, ja sam to popodne napravio prvo jadno vrijeme i bio sam 54000 i neki na rankingu. Broj ljudi koji online vozi na konzolama i na PC je nemoguce usporedjivati, to su nebo i zemlja razlike.

A sto se tice rFactora, ja i dalje kazem da je njihov model tesko isplativ, bez obzira na PRO varijantu. Kolicina novca koja se trosi na izradu takvih voznih modela za industrijsku namjenu je zastrasujuca i vjerovatno tek djelomicno isplativa kroz dugorocno licenciranje. Nemam pristup nikakvim konkrentnim podacima, ali sama situacija na trzistu jasno ukazuje da je tu neki profit-margin vrlo tanak. Ponavljam, da je tu moguce okrenuti ikakvu ozbiljnu i veliku lovu, puno vise tvrtki bi se time bavilo - a ne bi propadale, zatvarale se ili uspjeravale na neke osve drugacije projekte.

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #62 on: July 14, 2011, 13:26:43 »
Kad smo se dotakli drugih auto simulacija, šta možemo očekivati od Forze na sljedećem Xboxu, hoće se tamo opasno primaknut GT?!
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4506
  • Man who wasn't there
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #63 on: July 14, 2011, 13:55:07 »
To ne zna ni vidoviti Milan. Treba prvo vidjeti ev. specifikacije novih konzola, pa cemo znati vise. Tko zna hoce li biti PS ili Xbox
 next gen uskoro i kad. Ja navijam da ne tako brzo, ali para vrti svijet.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #64 on: July 14, 2011, 16:34:44 »
Znam samo jednu stvar... da je Forza na mjestu GT-a, od studenog kad je igra izašla do sada, sredine sedmog mjeseca bi imali bar 8 DLC-ova koji bi koštali koliko i sama igra 8)  E sad, zašto sony neće da zaradi koju kunu?

Znas da ne volim "VS" rasprave, ali kad vec pricas na tu temu..

Da je Forza na mjestu GT imao bi do sada 10 DLC paketa sa po 10 auta, od kojih bi svaki platio zivom lovom, a svaki auto iz DLC bi morao kupiti kreditima iz igre. A kao sto znas, od tih 10 auta, 3 su smece, 2 nesto vrijede - ali i kostaju - dok za ostalih 5, zbog kojih i jesi kupio taj teoretski DLC moras ovesti cca. 80 sati ciste igre (kreditima endurance najdarezljiviju utrku barem 400 puta) da bi svih 5 imao za upotrebu u karijeri.

Naravno, tko ne bi imao taj DLC, s njim ne bi mogao ni voziti - osim ako nije sa PSN skinuo 1 "besplatni" auto u klasi Hyundai Concepta sa Strumpfovima na haubi tezak +250MB unutar kojeg se su stvari nalaze fileovi svih ostalih auta iz tog 1 DLC paketa.

A kad bi izdali jednu-jedinu stazu tijekom citavog zivotnog vijeka trajanja igre, ona ne bi bila upotrebljiva u Single Player karijeri, niti bi se ikad pojavljivala u onlineu.

Takoda Forza DLC model radije nikad ne bih volio vidjeti u GT svijetu.

Krivo si shvatio moju primjedbu... nisam mislio tako doslovno, već sam samo htio reći da su trebali izdati kakav dlc i naplatiti ga (ne da budu dlc-ovi u tako negativnom kontekstu kako si ga ti iznio. Uostalom, besplatni dlc u prologu koji je donio novu stazu i tri auta je odmah funkcionirao sa ostatkom igre, jel da? ;))

Uostalom, ja sam kupio sve te dlc-ove, nisam čekao da izađe super uber lim. ed. da ih dobijem pa ni ne zaigram ;)

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #65 on: July 14, 2011, 16:38:25 »
Kad smo se dotakli drugih auto simulacija, šta možemo očekivati od Forze na sljedećem Xboxu, hoće se tamo opasno primaknut GT?!

Ne bih to gledao kao nekakvo primicanje. I Forza 3 je odlična igra, sa par početničkih grešaka, koje generalno nisu umanjile odličan dojam o igri. Uspoređivati sa GT5 nema ni smisla, svaka ima svoju platformu, pa je bolje odmaknuti se od tog načina komunikacije. Ako su popravili samo dio onoga što nije štimao u FM3 imati će izvanrednu igru. A generalno, jedini problem je bio online mode odn. smjer u kojem su ga gurali. Drugi problem je ono što je amar uvijek govorio, podrška za volan i kako je FM igra prevenstveno napravljena za kontroler. U prijevodu, i prosječan igrač će biti jednako brz ko i profić na volanu...


Offline cold

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 742
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #66 on: July 14, 2011, 16:50:05 »
Mislim da PS4 nece tako skoro, pogotovo nakon ovih zadnjih sranja sa ps mrezom i sl. a i same cijene konzole jer je ova jaaako skupa bila i mislim da ljudi u sljedecu godinu dvije ne zele trosit lovu na novu konzolu ( sami PS2 je jos u pogonu i igram ga ).

GT5 treba radikalnije update ( staze, automobili, zvuk jos pomesnat malo ), ali bez dodatnih 500milijona boja kombinezona i sl-debilana teska, to nek sacuvaju za Barby edition.

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #67 on: July 14, 2011, 20:38:10 »
Ali ih izrada nove konzole ne bi trebala puno koštati, ne treba sve planirati ispočetka kao sa PS3, jel' tako?!
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #68 on: July 14, 2011, 20:40:51 »
Svejedno... PS3 je premalo za tržištu. Mislim da prije 2014 neće doći...

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #69 on: July 14, 2011, 20:45:10 »
Svejedno... PS3 je premalo za tržištu. Mislim da prije 2014 neće doći...
Već sam to rekao, nije konzola premalo, nego nastavci nekih igara nikad da izadju, imamo primjer GT5 :-\
Dok na drugu stranu Xbox 360 je izbacio sve što je mogao i dobro 'ocidio' konzolu, neznam, možda sam u krivu i želim što prije igrati sa onom televizijom na glavi.  8)
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #70 on: July 14, 2011, 21:20:56 »
Čime je ocidio konzolu? Pa 95% igara (karikiram) je isto za obje platforme...

Dalje, Microsoft je tek izdao Kinect, Sony je tek izdao Move... treba se na tome prvo ispeglati novce

Offline knegas

  • Uvazeni Docent
  • ****
  • Posts: 389
  • brrrm brrrm
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #71 on: July 14, 2011, 21:32:28 »
ko je od vas kupio PS3 kad je tek izasao?  Ja ne,i koliko se sjecam :PS1-CD,PS2-DVD,PS3-Blue ray.
Zato mislim da mora bit nesht jbno za PS4,a GT6 jos jbniji. A sto se tice 3D, ne  stavljam ja nikakve naocale na glavu.   
mrzim strumfove

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4506
  • Man who wasn't there
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #72 on: July 14, 2011, 22:10:13 »
A jebavas, pa koliko ima jos igara sto nismo odigrali, barem jos godinu dana mi treba da nadoknadim zaostatke. Sta ce nam nove konzole? Pero, sjeti se skoka sa GT3 na GT4, zar ne bi nesto tako rado vidio na PS3? Aj, imas igraonu, pa bi vjerojatno kupio novu gen day one, ali mi ostali?

Offline versusW

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1045
  • psnID : versusW
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #73 on: July 15, 2011, 00:28:27 »
Jel zna netko kako stoje Forza VS Granturismo kad se o brojevima priča?
Ne zarada nego broj prodanih primjeraka

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #74 on: July 15, 2011, 02:37:54 »
Pero, one televizije na glavi rade na PS3, to ti je 720p, nije čak ni ful ha de...

Glede prodaje, vgchartz ovog tjedna kaže:
Forza 3: 4,86 mil.
GT5:     6,33 mil.
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.