Author Topic: Opcenita auto tema  (Read 297357 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ZG2016RS

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1619
Re: Opcenita auto tema
« Reply #150 on: March 29, 2012, 13:23:48 »
Polo me više privlači ali iz neobjašnjivog razloga mislim da bi uzeo Fabiu!
FEDRO:Moram dodati da je ZG apsolutni kralj pretjecanja, instinkt i sposobnost kojom si on postavi idealnu situaciju je vanzemaljski :)
"Understeer" is when you hit the rival with the front of the car.
"Oversteer" is when you hit the rival with the rear of the car.
"Horsepower" is how fast you hit t

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Opcenita auto tema
« Reply #151 on: March 29, 2012, 14:20:12 »
Pa, s obzirom na familiju ona bi ti bila malo komotnija i prostranija...


A nije za odbaciti ni činjenicu da izgledom običan auto, još onako napuhan ide tako dobro ;D


Ja ne bih imao dileme, Fabia zbog mjesta... u njoj mogu normalno sjediti, u Polu mi smeta središnja konzola desnoj nozi...

Offline ZG2016RS

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1619
Re: Opcenita auto tema
« Reply #152 on: March 29, 2012, 16:34:55 »
Al tu ti je onda ona stara. Pola GTI ces uvijek lakse prodati..
FEDRO:Moram dodati da je ZG apsolutni kralj pretjecanja, instinkt i sposobnost kojom si on postavi idealnu situaciju je vanzemaljski :)
"Understeer" is when you hit the rival with the front of the car.
"Oversteer" is when you hit the rival with the rear of the car.
"Horsepower" is how fast you hit t

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Opcenita auto tema
« Reply #153 on: March 29, 2012, 20:52:22 »
isto tako ce ti prije dic folciku nego skodu pa ti izvoli  :D

najbolje si kupi forda, nesto jeftiniji u startu od ostalih jer ne drzi cijenu i jos pored svih folcika ih ne kradu i di ces bolje ;) a kako zli jezici pricaju samo se pazi hrdje :D
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline iced16

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4650
Re: Opcenita auto tema
« Reply #154 on: April 10, 2012, 15:29:09 »
Lipi dan danas...

Naime...

dobio na poklon renault 5 kojem samo treba promjeniti pumpu goriva. Za auto sam odlućio da ću ga ubaciti u garažu i polako kad god imam vremena i dijelova, čačkati po njemu te učiti i naštelavati.

Pošto dugo već imam plan naći neki auto pa ga srediti za brdo pitanja su sljedeća:

1. Jel ima ovdje koga (vjerojatno ima) tko se bavi motorsportom i tko zna nešto o pravilima, regulacijama itd. (ponajviše za brdo i slalom... Čitao sam na HAKS te regulacije, al to iskreno ništa ne razumijem. Za slalom ne treba ništa posebno raditi na autu, stoga tu baš i ne treba pomoć. Glavno je za brdo.)

2. Odakle početi? Dakle, prvenstveno treba imati nešto šoldi da se dijelovi kupuju... Onda dolaze dijelovi... Gdje i kako početi? Mijenjanje motora? Servisiranje? Nadograđivanje? Roll cage? Slobodno predložite i dajte savjete, sve me zanima!

3.Dajte još savjeta...  ;D

Nadam se da će te pomoći u ostvarenju mog sna...! Ako hoćete, mogu i par slika staviti...  :D
"Racing, competing, it's in my blood. It's part of me, it's part of my life; I have been doing it all my life and it stands out above everything else."

Ayrton Senna

Offline nrgpower

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 787
Re: Opcenita auto tema
« Reply #155 on: April 10, 2012, 15:50:22 »
obavezno slike :)

Offline Troma

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3871
  • PSN-ID: martin_troma
Re: Opcenita auto tema
« Reply #156 on: April 10, 2012, 15:52:42 »
Finally, in one sentence, what did Formula One mean to you Mark?
Tricky... It was precision. It was the pinnacle.

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Opcenita auto tema
« Reply #157 on: April 10, 2012, 20:06:30 »
super sretno s autom :D

prvenstveno je sigurnost valjda (kavez i sve ostalo) a onda sve ostalo tako da to prouči najviše a i radi se o tvojoj glavi jel :)
uglavnom što sam ja malo bio gledo to je najvažnije i to se najviše gleda a ostalo kako skupiš pare  ???


valjda bi logičan sljed bio kavez i sve od sigurnosne opreme što je propisano pa poštene gume i felge, kočnice, ovjes i onda motor i što već sve povlači za sobom?

pretpostavljam da ako tu netko nešto zna da bi to crnojević bio :)

i slike slike
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline nrgpower

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 787
Re: Opcenita auto tema
« Reply #158 on: April 10, 2012, 20:09:24 »
U omisu svake godine bude brdo i oni cunjevi na parkingu. za cunjeve mislim da netribas nista specijalno imat. al ti su cunjevi (kako god da se zove sport) meni dosadni.
za brdo vec triba prava oprema

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Opcenita auto tema
« Reply #159 on: April 10, 2012, 20:14:04 »
autoslalom i kronometar mislim da možeš sa potpunom serijalom ići
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline klema100

  • GTS Full Member
  • Stazist Vulgaris
  • *
  • Posts: 18
Re: Opcenita auto tema
« Reply #160 on: April 10, 2012, 20:30:21 »
Lipi dan danas...

Naime...

dobio na poklon renault 5 kojem samo treba promjeniti pumpu goriva. Za auto sam odlućio da ću ga ubaciti u garažu i polako kad god imam vremena i dijelova, čačkati po njemu te učiti i naštelavati.

Pošto dugo već imam plan naći neki auto pa ga srediti za brdo pitanja su sljedeća:

1. Jel ima ovdje koga (vjerojatno ima) tko se bavi motorsportom i tko zna nešto o pravilima, regulacijama itd. (ponajviše za brdo i slalom... Čitao sam na HAKS te regulacije, al to iskreno ništa ne razumijem. Za slalom ne treba ništa posebno raditi na autu, stoga tu baš i ne treba pomoć. Glavno je za brdo.)

2. Odakle početi? Dakle, prvenstveno treba imati nešto šoldi da se dijelovi kupuju... Onda dolaze dijelovi... Gdje i kako početi? Mijenjanje motora? Servisiranje? Nadograđivanje? Roll cage? Slobodno predložite i dajte savjete, sve me zanima!

3.Dajte još savjeta...  ;D

Nadam se da će te pomoći u ostvarenju mog sna...! Ako hoćete, mogu i par slika staviti...  :D
Za slalom ti od osobne opreme treba homologirana kaciga(nemora bit trkača homologacija več ona E oznaka mora bit određeni broj) i homologirane rukavice,trebaš imat trkaču licencu tj.bit član nekog Auto kluba, polica osiguranja koja se plača najvjerojatnije u klubu i liječnički karton ovjeren od doktora(meni je jedno vrijeme prolazio pečat od obiteljskog liječnika a kasnije je moro bit sportski liječnik).Što se auta tiče rolbar u seriji i sprint klasi nije obvezan dok je u sport klasi obvezan jer nemožeš dobit trkaču knjižicu bez toga i još nekih stvari.Razlika sprint i serije je da u sprintu možeš vozit sa izbačenim sjedalima raznim tuningom motora,ovjesa i karoserije dok u seriji max. možeš stavit panel filter i zadnji lonac čini mi se.
Skini si s Haks-ove stranice tehnički pravilnik i traži tehnička pravila za disciplinu A09 to je autoslalom.   
PSN Id Hrv starfighter100
          Eng klema100

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Opcenita auto tema
« Reply #161 on: April 11, 2012, 11:12:01 »

Offline AgentGreen46

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 893
  • PSN ID: AgentGreen46
Re: Opcenita auto tema
« Reply #162 on: April 11, 2012, 13:16:34 »
Za pucat im u koljena!

Offline DogZy

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2950
Re: Opcenita auto tema
« Reply #163 on: April 11, 2012, 20:21:40 »
Lipi dan danas...

Naime...

dobio na poklon renault 5 kojem samo treba promjeniti pumpu goriva. Za auto sam odlućio da ću ga ubaciti u garažu i polako kad god imam vremena i dijelova, čačkati po njemu te učiti i naštelavati.

Pošto dugo već imam plan naći neki auto pa ga srediti za brdo pitanja su sljedeća:

1. Jel ima ovdje koga (vjerojatno ima) tko se bavi motorsportom i tko zna nešto o pravilima, regulacijama itd. (ponajviše za brdo i slalom... Čitao sam na HAKS te regulacije, al to iskreno ništa ne razumijem. Za slalom ne treba ništa posebno raditi na autu, stoga tu baš i ne treba pomoć. Glavno je za brdo.)

2. Odakle početi? Dakle, prvenstveno treba imati nešto šoldi da se dijelovi kupuju... Onda dolaze dijelovi... Gdje i kako početi? Mijenjanje motora? Servisiranje? Nadograđivanje? Roll cage? Slobodno predložite i dajte savjete, sve me zanima!

3.Dajte još savjeta...  ;D

Nadam se da će te pomoći u ostvarenju mog sna...! Ako hoćete, mogu i par slika staviti...  :D
Nice!!! Sretno s autom ;)
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Screamingeagle

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4530
Re: Opcenita auto tema
« Reply #164 on: April 11, 2012, 21:15:27 »
Posjet Mclarenovoj auto "tvornici" stavio sam u navodnike jer nemogu vjerovati kolko je čisto,(mada bi bolji izraz bio sterilno  ;D )
http://teamspeed.com/forums/mclaren/71664-trip-mclaren-factory-teamspeed-member-gfwilliamns.html