Author Topic: GT5 Seasonal Events • January 2010  (Read 64901 times)

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #135 on: January 14, 2011, 16:54:35 »
Sve stock nemas mrtve sanse, razlika je 14 sekundi od Bube, pa da vozis kao da te vile nose. Moze se to spustiti za koju sekundu mozda, ali imas promet na stazi i u zadnjoj sekciji prije izlaska na ravninu oni jednostavno odu.

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #136 on: January 14, 2011, 17:02:31 »
Sve stock nemas mrtve sanse, razlika je 14 sekundi od Bube, pa da vozis kao da te vile nose. Moze se to spustiti za koju sekundu mozda, ali imas promet na stazi i u zadnjoj sekciji prije izlaska na ravninu oni jednostavno odu.

morate poraditi na zelenom paklu, ja sam u prvom izlasku sve stock(niti ulje nisam mjenjao) imao zaostatak od 6s ;)
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #137 on: January 14, 2011, 17:05:20 »
Sad sam iz SE3 vozio Lotusa - predivan event! Odvozio sam sa stock Lotusom, ali mi je snaga porasla sa 198 na 202 zbog vožnje. Prednost mi je bila 3,5 sekunde (uz par sitnih greškica), tako da se svakako može odvoziti sa još manje snage. Odličan event.

Ne vozim Loeba, jer kad sam probao onaj drugi event (dugački Eiger) vidio sam da bi trebalo malo više vremena na to utrošiti, a ne želim da upadnem u to pa da se ne dižem jer imam obveza. Pa ako bi netko mogao posuditi C4 WRC, vratim mu čim završim sa SE3#5.

Imam još Forda, a onda opet na ove očigledno zanimljive evente iz SE4 sa (skoro) stock autima.
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #138 on: January 14, 2011, 17:07:13 »
Sad sam iz SE3 vozio Lotusa - predivan event! Odvozio sam sa stock Lotusom, ali mi je snaga porasla sa 198 na 202 zbog vožnje. Prednost mi je bila 3,5 sekunde (uz par sitnih greškica), tako da se svakako može odvoziti sa još manje snage. Odličan event.

Ne vozim Loeba, jer kad sam probao onaj drugi event (dugački Eiger) vidio sam da bi trebalo malo više vremena na to utrošiti, a ne želim da upadnem u to pa da se ne dižem jer imam obveza. Pa ako bi netko mogao posuditi C4 WRC, vratim mu čim završim sa SE3#5.

Imam još Forda, a onda opet na ove očigledno zanimljive evente iz SE4 sa (skoro) stock autima.

ja ću ti posudit C4 wrc, evo za 20min samo da bspec završi utrku ;)
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #139 on: January 14, 2011, 17:08:12 »
OK, mozda i manje, vozio sam i IV i V citavu noc, pa sam mozda pomjesao vremena. Sad kad razmisljam, 14 sekundi je mozda bilo vrijeme od Golfa IV, s peticom je mozda bilo manje, sad mi se sve pomjesalo.

Ali poanta ostaje, jer da ne znam kako odvezes stock ne mozes uloviti ni Megane ni RSi, i tvojih 6 sekundi je i dalje apsolutno predaleko. Kada si na ravnini i imas samo 3 sekunde zaostatka na zadnjem sektoru i dalje neces prestici bubu, osim da presjeces zadnju gornju sekciju popola, zabijes se u bubu i nadas se da ce nju izbiti, a tebi dati da nastavis ravno.

Da bi prestigao bubu moras imati manje od 3 sekunde na zadnjem sektoru (mjerenju) i savrseno uci i izaci zadnju gornju sikanu da zauzmes poziciju za prestizanje u zadnjem zavoju s unutarnje.

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #140 on: January 14, 2011, 17:09:23 »
Sad kad vidim da se radi o Ringu, mislim da ću danas voziti malo dulje od planiranog :)
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #141 on: January 14, 2011, 17:11:56 »
vjerojatno si vozio sa IV

ja sam prvi put imao 7.7s ispod mosta, u drugom pokušaju sam uhvatio bubu sa slipstreamom i bila mi je na samom repu do kočenja

po meni bi trebalo imati barem 211ks za težu pobjedu ili 220-230ks za nešto lakši posao
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #142 on: January 14, 2011, 17:15:39 »
po meni bi trebalo imati barem 211ks za težu pobjedu ili 220-230ks za nešto lakši posao

Kakav je to onda "stock"? Stock petica ima 197KS i Comfort Soft gume.

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #143 on: January 14, 2011, 17:18:20 »
po meni bi trebalo imati barem 211ks za težu pobjedu ili 220-230ks za nešto lakši posao

Kakav je to onda "stock"? Stock petica ima 197KS i Comfort Soft gume.

pa nije stock, gore sam napisao da mi sa stock fali 6s

sa 211ks sam pobijedio

@tomivav, c4 poslan ;)
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #144 on: January 14, 2011, 17:20:29 »
A da mu je samo promijeniti Clutch da brže šalta? :)

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #145 on: January 14, 2011, 17:23:33 »
nebi pomogao clutch jer je na uzbrdici jednostavno spor, baš mu fali snage
a da ne spominjemo da nema smisla ga ganjati u crveno, glupi moderni turbo motori bzvz :D
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #146 on: January 14, 2011, 19:48:14 »
Ja sam sad u pola sata sa stock Golf V (bez promjene ulja) došao do trećeg mjesta sa zaostatkom od 5 sekundi, s tim da sam imao greške koje su mi oduzele sigurno sekundu, dvije.

Na ravnini nisam odmah ušao u slipstream auta ispred mene, nego je trebalo da se doguram, pa sad ako je nekako moguće malo bolje iskoristiti taj slipstream da se odbaciš prema onoj dvojici, možda je i moguće biti prvi sa full stock autom.

Ali to je Nurburgring i mislim da se, ako oduzmemo greške u ovom krugu, može nadoknaditi te otprilike 3 sekunde, pa recimo doći na treće mjesto prije ravnine i uhvatiti slipstream drugog auta i tako lako pobijediti. Mislim da je moguće...

I hvala Toniju još jednom na C4 WRC. Isto odličan event, vozio sam sa default setupom i snimio lijepi replay :)
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #147 on: January 14, 2011, 20:13:31 »
Tomek, sunce moje, kako to da još nisi odradio Loeba? Ima samo tri mala eventa za ispeglati :)

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #148 on: January 14, 2011, 20:30:29 »
A lipo Stingeru moj. Ne da mi se učit onaj dugi Eiger. To ću kad dođu ispitni rokovi, tad ću ja imat vremena :)

Usput, ne znam jeste li pogledali prezentacijski replay za taj Loebov event na Eigeru, ali i taj koji je to vozio se sudario u nevidljivi zid. Jeste da je vrijeme brutalno i da je općenito brutalno odvoženo, ali ipak nije čisto kad ima taj sudar ;)
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #149 on: January 14, 2011, 20:37:01 »
Ne da mi se učit onaj dugi Eiger.

Učenje staze 20-30 min, i još toliko da si posložiš u glavi da na dijelu koji ide nizbrdo treba malo ranije kočiti :)

Meni je onaj na snijegu radio više problema jer mi ponašanje auta na snijegu nikako ne leži