Author Topic: Opcenita auto tema  (Read 292747 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Troma

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3871
  • PSN-ID: martin_troma
Re: Opcenita auto tema
« Reply #75 on: February 19, 2012, 23:13:28 »
Ma nikakva jurnjava, nisam taj tip. Najradije bi Volva koji je u garazi, ali V6 turbak i skoro 5m auta... ;D ;D Pa trazim nesto "manje", E46 sa 75kW ne bi trebala biti nesto "opasno" ??? Htio bi jedan slican da malo gustam, a onda tko zna. Ali jedno je kupiti, a drugo je biti spreman na odrzavanje i slicno kao sto ste svi vec potvrdili.
Finally, in one sentence, what did Formula One mean to you Mark?
Tricky... It was precision. It was the pinnacle.

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Opcenita auto tema
« Reply #76 on: February 19, 2012, 23:17:21 »
meni je xc70 savršen auto, jedino što me odbija je njegov awd koji nije ni blizu subaru-ovom outback ga dobije bilo di bilo kad(uz istu motorizaciju)

meni ova kutija izgleda prepreodlično
jedva čekam novi V40 mislim da će biti bolji bar 7x od svih premium kompakata

ne brini bilo koji beemer sa 75Kw te neće ubiti ako nisi kreten, to je što je rwd ne znači ništa sa tim ga baciti u bok jedino na ledu, još ako ima TC i ESP sigurniji je nego fwd jer ga je teže dovesti u krizu zbog boljeg rasporeda težine
naravno pod uvjetom da su gore dobre gume ali to vrijedi za svaki auto
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Troma

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3871
  • PSN-ID: martin_troma
Re: Opcenita auto tema
« Reply #77 on: February 19, 2012, 23:29:06 »
Ma nema do ovog :)



Grijanje sjedala, el. podizaci na svim staklima, el. retrovizori, siber, sve ostalo original. U tome putovati... 8) hehe
Finally, in one sentence, what did Formula One mean to you Mark?
Tricky... It was precision. It was the pinnacle.

Offline nrgpower

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 787
Re: Opcenita auto tema
« Reply #78 on: February 19, 2012, 23:49:20 »
ko da slušam dva devetogodišnjaka di raspravljaju o jebačini.
sta zelis rec s tim? ako zelis rec da neman iskustva i bzvz govorim varas se

Offline versusW

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1045
  • psnID : versusW
Re: Opcenita auto tema
« Reply #79 on: February 20, 2012, 01:08:42 »
ko da slušam dva devetogodišnjaka di raspravljaju o jebačini.
sta zelis rec s tim? ako zelis rec da neman iskustva i bzvz govorim varas se

Je, htio sam to reč. Točnije, da pričaš pizdarije, ali ovo kako si ti formulirao ljepše zvuči, pa nek bude tako.

Iako je pametnije da se povučem, ti znaš bolje, što bi ja znao o održavanju E46...tek 3 godine ga održavam, pojma nemam.



Offline nrgpower

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 787
Re: Opcenita auto tema
« Reply #80 on: February 20, 2012, 01:14:09 »
imas pravo, ti ga imas 3 godine a moja mater je od 2 tisucite prominila 2 e46, 2 e 90 i 2 e 92 i ja sam sebi kupia e92 prije pola godine.
na servisima svih navedenih auta sam osobno prisustvovao i imam racune tako da znam koliko dijelovi ORIGINALNI kostaju.
promjena ulja za e92 kosta 1800kn dok na nekom autu manje klase kosta 2-3 puta manje tako da nemozes rec da odrzavanje bmw nije skupo. onom koji ga kupi novog nije problem al bit na tight budgetu i kupiti bmw pa nemat para za odrzavanje je po meni glupo. cak je i momak koji je pita za savjet reka da mu je bitno odrzavanje

Offline versusW

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1045
  • psnID : versusW
Re: Opcenita auto tema
« Reply #81 on: February 20, 2012, 01:49:57 »
koliko se god ti ljutio mogu ti samo ponovit da pričaš pizdarije

ja pak znam koliko koštaju filteri na Hondi, VW-u i Opelu i znam gdje je tu E46 u toj usporedbi.
Spominjati ulje je pak glupo. Ulje je ulje.

Spominješ Tomićeve cijene, njegove cijene nisu tržišne nego napuhane. Netko ko se ovdje raspituje za E46 ga neće kupiti, al i da ga kupi sumnjam da bi ga vozio Tomiću.

Offline nrgpower

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 787
Re: Opcenita auto tema
« Reply #82 on: February 20, 2012, 02:02:06 »
neznam kako pricam pizdarije kad je cinjenica da sam u pravu- cijena odrzavanja bmw-a originalnim dijelovima je skuplja od drugih auta nize klase.
reka sam za ulje jer sam nekidan minja pa mi je prvo palo na pamet. al svejedno, ocito ulje koje triba ic u bmw je skuplje nego za neko drugo auto

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Opcenita auto tema
« Reply #83 on: February 20, 2012, 08:38:24 »
Ovako, posto se blizi 1. auto, zanima me stari MINI. Ima ih po 4-4.500 eura - kako koji. Sve sto su mi prije govorili i sto nalazim na netu, svi kazu da je auto super, izvrsno ide kroz zavoje, sitan je za po gradu.

Zanima me ako je netko od vas vozio istog? Mozda nekakva alternativa? ??? Imam ustedeno nesto sto cu poslije upisa na faks uloziti u auto, ako bi bio MINI, mogao bi ga vratiti sto blize orginalnom stanju.

Mislis na stari Mini (radio se do 2000. god), ili na BMW-ove Minije?

Ako govorimo o ovome prvome, autić je fora, zabavan, sve to stoji, ali pouzdanost je blago rečeno upitna, a i raspoloživost dijelova i nije neka. Imao susjed, auto je vise bio na panjevima nego na cesti. :-[

Za 4-5 t € mozes puno bolje proci! Za te novce možes naci BMW E36 Coupe, po snazi ti odgovara 316i (benzinac), nije neka provala adrenalina (blago rečeno), ali je BMW, ima dijelova koliko hoces, i taman ti je za hvatati pičiće po faxu. ;D Isto tako, za tu lovu bi se moglo naci i nesto od navedenoga (ne kazem da bih sve navedeno osobno kupio, ali cisto objektivno; navodim ti samo under 80 KW modele): Audi A3 1.6 benzinac (sa kraja '90ih), Alfa Romeo 156 1.9 JTD (1998-2000, nakon toga imaju vise KW), Renault Megane Coupe 1996-1998 (1.6, K7M motor), Megane Cabrio istih godista sa istom masinom, Lancia Delta II... itd... to su uglavnom neki auti koje mladi uzimaju...


 :o Nisam znao da se za te pare da naci dobrog BMWa. Maloprije sam trazio i ima valjda 2 coupe-a pa kojima nije prckano. Kad sam gledao obicnu limuzinu, ima malo vise dobrih primjeraka gdje treba zamijeniti sitnice tipa rucica mjenjaca i sl. Ali opet, sve to uzalud, ako je auto silovan i raspada se. :-\

Kakav je E46?

E46 najslabiji ti je 77 KW (benzinac, čini mi se), tako da to ti je i dalje under 80 KW pa ok... U načelu, E46 je dobar auto... imao sam priliku provozati 320 dizela... doduse samo par km... ALI... tu si jako na granici s lovom, a obicno E46 za 4-5 t € je u sve samo ne u bajnom stanju (za tu lovu uglavnom samo limuzinsku verziju nalazis, i to "prvih" godišta, znaci '98.)... nedavno (4-5 mj) sam bio nabasao na njuskalu na jednog E36 Coupea, 316i, 75 KW, 1.vl., malo vožen, dosta očuvan, ali tip se valjda šalio kada je za to tražio 6.500,00 €.

Problem rabljenih BMW-a (starijih od 10 godina) je: uglavnom loše održavanje, sumnjiva povijest, dosta ih je iz uvoza, vecina (pogotovo jacih) je bila bar par puta odvaljena, razbijeni se zbog uštede krpaju svime i svačime (zamjenski dijelovi ili pripasavanje polovnih dijelova sa drugih BMW-a slicnih godista ali obicno sa razlicitom opremom, pa to izgleda smjesno). Dobar frend (inače mehaničar, i to najbolji kojeg znam) je kratko vrijeme imao E39 M5 (V8, 400 ks), sjecam se kada mi je pricao da je godinama trazio dobrog polovnog, a tada je to bio par godina star auto... Nažalost, neslavno je završio (totalno razvaljen), frendu na sreću nije bilo ništa, tada je nakon dobre kalkulacije frend (koji je mehaničar, zna raditi, ima gdje raditi, ima znanja, veza i alata) odlucio da ga se ne isplati popravljati, auto je prodan "u dijelove", i nakon par mjeseci smo ga opet vidjeli na cesti. Strašno. Žao mi je onoga tko to kupi, jer auto je potencijalno opasan, jer bi se kod drugog jaceg udesa vjerovatno sve raspalo...

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Opcenita auto tema
« Reply #84 on: February 20, 2012, 08:41:09 »
ko da slušam dva devetogodišnjaka di raspravljaju o jebačini.

Problem je u tome što je teško nekome tko nikada nije imao svoj auto, sada kupuje prvi auto, limitiran je lovom, i u biti nije siguran što želi, a k tome ga ni ne poznamo uživo (pa da znamo njegove preferencije, potrebe i mogućnosti), objasniti što i kako. Jednostavno, to se ne može napisati u par rečenica. :)

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Opcenita auto tema
« Reply #85 on: February 20, 2012, 08:42:26 »
Ma nikakva jurnjava, nisam taj tip. Najradije bi Volva koji je u garazi, ali V6 turbak i skoro 5m auta... ;D ;D Pa trazim nesto "manje", E46 sa 75kW ne bi trebala biti nesto "opasno" ??? Htio bi jedan slican da malo gustam, a onda tko zna. Ali jedno je kupiti, a drugo je biti spreman na odrzavanje i slicno kao sto ste svi vec potvrdili.

Kod slabijih BMW-ovih benzinaca održavanje nebi trebalo biti problem pod uvijetom da imaš dobrog i pouzdanog mehaničara. Održavanje u ovlaštenom servisu (koliko god ja uvijek kao prvu opciju preporučim upravo to) je uglavnom u ovom slučaju bacanje para.

Offline Ficho750

  • Karting Dominator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 937
  • psn id: FICHO750
Re: Opcenita auto tema
« Reply #86 on: February 20, 2012, 08:43:46 »
i
promjena ulja za e92 kosta 1800kn

vrlo bismo rado vidjeli neku od kopija tvojih računa servisa pa da vidimo koje je to čudotvorno ulje
Bolje Passat u dvorištu nego Opelove ratkape u garaži

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Opcenita auto tema
« Reply #87 on: February 20, 2012, 08:47:53 »
Što se onih Volva sa vrla stranice tiče... dobri su to auti, ali kome to kasnije prodati rabljeno a da se ne izgubi suluda cifra... kod nas Volvo vrlo tesko nalazi kupca kada o rabljenima govorimo... kako neki kažu, za Volvo se ženiš, dok vas smrt ne rastavi... ;D

Offline Screamingeagle

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4530
Re: Opcenita auto tema
« Reply #88 on: February 20, 2012, 10:31:35 »
i
promjena ulja za e92 kosta 1800kn

vrlo bismo rado vidjeli neku od kopija tvojih računa servisa pa da vidimo koje je to čudotvorno ulje
;D

BMW preporučuje Castrol,jbt ulje je ulje zna se kolko je 1L ili 5L....ostatak svote je usluga.
Po meni jedini bonusu kod korištenja servisa za ovakve jedonsatvne zahvate je to što ne moraš brinuti o otpadu.

Offline kiseli6

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1124
  • PSN ID : kiseli6
Re: Opcenita auto tema
« Reply #89 on: February 20, 2012, 11:21:48 »
Samo da nije iz bačve! :)
ONU ISTU NAŠU KOŠULJU PRIPREMI
NA TAVAN JE STAVI ZA MENE JE SPREMI
BIT ĆE ONA OPET I SINU PO MJERI
KAO ŠTO JE BILA MOM DJEDU I MENI